Верховна Рада прийняла скандальний законопроект про перейменування релігійних організацій

Четвер, 20.12.2018 14:44

Сьогодні, 20 грудня 2018 року, під час пленарного засідання Верховної Ради України було прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України», яким зобов’язано такі релігійні організації змінити свої назви протягом чотирьох місяців. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на сайт ВР.

Зокрема, як зазначається, цей Закон зобов’язує релігійну організацію, «керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала територію України», відтворювати у своїй назві «повної статутної назви такої релігійної організації (об’єднання) з можливим додаванням слів «в Україні» та/або позначення свого місця в структурі іноземної релігійної організації».

Окрім того, Закон визначає ознаки входження релігійної організації до таких релігійних організацій та зобов’язує відповідні релігійні організації протягом чотирьох місяців внести передбачені цим Законом зміни до своєї офіційної назви та до свого статуту (положення).

Також Закон обмежує доступ священнослужителів таких релігійних організацій у частини, з’єднання Збройних сил та інших військових формувань України тощо.

Відповідні зміни внесено до ст. 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Слід зауважити, що під час засідання ВР головуючий А.Парубій надав слово народному депутатові Вадиму Новинському, який заявив, що фракції «проти розгляду двох «антицерковних» законопроектів, спрямованих на розпалювання міжконфесійної ворожнечі, та закликав головуючого не порушувати Регламент».

В.Новинський також повідомив, що фракція внесе зміни до цих законопроектів.

У свою чергу, А.Парубій зазначив, що законопроект №5309, мовляв, є «історичним» і що наявність дискусій на цю тему, буцімто, підтверджують, що «питання меркантильні переважають над історичними», тому що «передбачає, що Церква, яка має центр в країні-агресорі, має носити назву тієї країни» і що «ми зараз за крок до отримання Томосу». Тому А.Парубій звернувся до народних депутатів із проханням «не ставити під ризик історичні питання Української держави».

Варто підкреслити, що, згідно із заявами Президента України, які він робив раніше, впровадження цього Закону може стати приводом для ескалації агресії проти Української Православної Церкви та викликати низку порушень фундаментального конституційного права на свободу совісті і релігійних переконань.

Окрім того, раніше Головне науково-експертне управління Верховної Ради визнало, що законопроект № 5309 відверто суперечить Конституції і рекомендувало його відхилити у зв’язку з невідповідністю тим цілям, які заявлялися авторами законопроекту.

Нагадаємо, що сьогодні біля стін Верховної Ради відбувається молитовне стояння віруючих УПЦ, які моляться про напоумлення депутатів та закликають не приймати антицерковних законопроектів. 

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 7286

Залишити відповідь