Предстоятель: Віра — основа спасіння, яке Бог дарує людині (+відео)

Про це сказав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій під час недільної проповіді в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель розповів зміст Священної історії про зцілення Спасителем 10 прокажених мужів (Лк. 17: 12-19) та підкреслив, що вона навчає нас бути смиренними і вдячними Богові за все.

Його Блаженство нагадав, що все, що ми маємо, — «це дарування Бога», а заповіді «Він нам дає для того, щоб ми духовно вдосконалювалися».

Причому, як підкреслив Блаженніший владика, «єдине, чого хоче від нас Бог, коли отримуємо Його дарування, щоб ми були вдячні». Водночас, як він додав, вдячність за Божі дари потрібна не Йому, а — нам.

«Коли людина дякує Богу за те, що отримує, то робить себе здатною вмістити ще більше дарів. А якщо ми не дякуємо Богові, то стаємо не гідними того, що маємо. Тому Господь хоче, щоб ми були вдячні. Це зробить нас більш духовно багатими. …Вдячна Богу людина здатна вмістити великий дар вічного спасіння», — сказав Митрополит Онуфрій.

Та не всі Божі дари ми бачимо і не всі розуміємо. Одні, як розповів Владика, нам Бог явив, а інші не відкрив, але ми ними живемо.

Тому Предстоятель порадив кожен день не просити про щось в Бога і роптати, а дякувати Йому за все — і зранку, і ввечері. «Вранці перехрестився і сказав: “Слава Тобі, Господи, за те, що Ти сподобив мене побачити ще один день”. А коли відходимо до сну, то повинні сказати: “Слава Тобі, Господи, за те, що Ти сподобив мене прожити ще один день, і прости мені мої гріхи, що я чинив за цей день”», — дав таку настанову Владика.

Також Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув увагу на те, що зціливши прокажених, Спаситель не привласнив собі славу, а сказав: «Підведися й іди: твоя віра спасла тебе!» (Лк. 17: 19). Тобто, як зазначив Владика, Господь цим нагадав нам, що «віра — основа спасіння, яке Бог дарує людині» і що напрочуд важливо бути смиренним.

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 926

Залишити відповідь