Генеральний секретар ОБСЄ: Створення «ПЦУ» є ще однією провокацією

Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер висловив побоювання щодо погіршення відносин між Україною і Росією через «провокації з обох сторін», причому однією з таких провокацій, на його думку, є «прагнення до незалежності Православної Церкви в Україні». Про це він заявив під час інтерв’ю «Osnabrücker Zeitung», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зокрема Томас Гремінгер зазначив: «Це вписується в більш широку картину українсько-російських відносин із низкою інших питань: законодавство про мову й освіту, прагнення до незалежності Православної Церкви в Україні, невирішеної проблеми окупованого Криму, незаконних виборів в обох республіках повстанців і ситуації уздовж лінії зіткнення в Донбасі. Неодноразово відбувалися провокації з обох сторін. Скрізь ми бачимо: або ситуація застоюється, або вона мляво розгойдується».

На його думку, така ситуація в цей час зскладається через те, що «просто немає політичної волі для миру» в Україні.

«Я боюся, що може бути ланцюгова реакція. Там, де є окремі вогнища, виникає полум’я, а потім, в якийсь момент, навмисно або ненавмисно відбувається ескалація», — зазначив генсек ОБСЄ.

На питання, що потрібно для встановлення миру, він відповів, що необхідний діалог і деескалуючі заходи з боку держав. Крім того, Росія і Україна «повинні, нарешті, вийти з логіки “як ти мені, так я тобі”», а також на політичні поступки повинні піти держави «нормандської четвірки».

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2327

Залишити відповідь