Несподіваний поворот. Колишній Вінницький митрополит Симеон хоче відновитись на посаді в УПЦ

28 грудня 2018 року Шостацький Володимир Іванович звернувся до Української Православної Церкви та Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія із позовною заявою про поновлення на роботі. Колишній митрополит просить суд скасувати указ Предстоятеля Української Православної Церкви від 17 грудня 2018 року, яким його звільнено від управління Вінницькою єпархією УПЦ та заборонено у священнослужінні, та поновити його у митрополичому сані керуючим Вінницькою єпархією. Про це Інформаційно-просвітницький відділ повідомили в Юридичному відділі УПЦ.

«Якщо Шостацький Володимир Іванович хоче повернутись до УПЦ, то чому він не попросить про це Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Та, якщо він вважає, що рішення керівного органу Церкви є несправедливим, то він має право подати апеляцію або просто попроситися прийняти його назад, — прокоментував голова Юридичного відділу протоієрей Олександр Бахов. — Наскільки мені відомо, він добровільно вийшов із підпорядкування УПЦ, а рішення Священного Синоду УПЦ є констатацією факту та відповідною канонічною реакцією на його дії».

«Невже він думає, що суд поверне йому сан митрополита? Справа в тому, що з точки зору трудового законодавства Шостацький В.І. не перебував у трудових відносинах, ані з Українською Православною Церквою, ані з Предстоятелем Церкви, тому даний спір не є предметом розгляду цивільного судочинства, — пояснив протоієрей Олександр. — Якщо ще державні суди візьмуться вирішувати канонічні питання та втручатися у церковні справи, то це буде катастрофа. Ми вже бачимо, як законодавча та виконавча гілка влади втручається у церковні справи – не вистачає судової».

Юрист також наголосив, що «відповідно до статті 7 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» релігійні організації в Україні утворюються з метою задоволення релігійних потреб громадян сповідувати і поширювати віру і діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури, обирають, призначають і замінюють персонал згідно із своїми статутами (положеннями)».

Голова Юридичного відділу повідомив, що колишній митрополит УПЦ Симеон також просить суд заборонити новопризначеному архієпископу Вінницькому і Барському Варсонофію приступити до виконання своїх обов`язків в якості керуючого Вінницькою єпархією УПЦ.

Нагадаємо, митрополит Вінницький і Барський Симеон був заборонений Священним Синодом у служінні, у зв’язку з ухиленням у розкол (Журнал №69). Духовенство та віряни направили численні звернення про призначення нового архіпастиря на Вінницьку кафедру. 17 грудня Священним Синодом було прийнято рішення  (Журнал №72) Преосвященним Вінницьким і Барським призначити архієпископа Варсонофія.

У розпорядження Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ потрапила копія ухвали Суду по даній справі.

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 26699

Залишити відповідь