На Вінниччині селищний голова намагався зірвати Велике освячення води, вигукуючи образи на адресу священиків УПЦ

19 січня 2019 року, на свято Богоявлення, у смт. Браїлові Вінницької області селищний голова В.Д. Резидент, у супроводі представників «ПЦУ», намагався зірвати Велике освячення води на водоймах поблизу цукрового заводу та електростанції священиками Української Православної Церкви, яке до цього часу відбувалося традиційно щороку. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на прес-службу Вінницької єпархії.

Так, о 12-ій годині в день Хрещення Господнього настоятель браїлівської парафії на честь Іоанна Богослова протоієрей Михаїл Стець розпочав освячувати воду біля цукрового заводу. Однак безпосередньо під час освячення біля водойми з’явився браїлівський селищний голова В.Д. Резидент  у супроводі розкольницького «священика» Леоніда з сусіднього села.

Як зазначили в прес-службі єпархії, «не чекаючи закінчення молебню, державний посадовець почав чинити хуліганські дії стосовно священика УПЦ: вигукувати в мікрофон, що о. Михаїла ніхто сюди не запрошував, обзивати його “московським попом”».

А після 14-ої години В. Д. Резидент з’явився біля другої водойми, поряд з електростанцію, де воду освячував настоятель місцевої парафії на честь святих апостолів Петра і Павла протоієрей Ростислав Шемет. Цього разу селищного голову супроводжував «священик» «ПЦУ» Сергій зі Жмеринки. Вони намагалися не дати священику закінчити освячення, зокрема, як розповіли очевидці, вигукувати: «вода наша, а не ваша», «хто вам дав право на освячення води на водоймах».

Дії селищного голови викликали обурення православних громад Браїлова. «Вони (дії чиновника – ред.) дають привід для серйозного занепокоєння, адже у світській державі представник влади дозволяє собі втручатись у суто церковні справи, до того ж робить це демонстративно, у зухвалій та образливій формі», — підкреслили в прес-службі Вінницької єпархії.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 6410

Залишити відповідь