На Волині в с. Жидичин при захоплені храму прихильниками «УПЦ КП» постраждали дві вірянки УПЦ (+відео)

Субота, 23.02.2019 12:05

22 лютого 2019 року в присутності представників «Київського патріархату» група рейдерів зрізала болгаркою замки з дверей Свято-Миколаївського храму УПЦ в с. Жидичин Ківерцівському районі Волинської області та захопила його, відтиснувши громаду від будівлі, при цьому постраждали дві жінки. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Волинської єпархії.

Як повідомив клірик храму ієрей Роман Гелета, постраждала при сутичках його дружина, котрій кинули камінь і влучили під око, та мати, дружина настоятеля храму протоієрея Володимира Гелети, котрій розбили лоба. Обидві жінки відвезені з місця подій для фіксування нанесених ушкоджень.

Зі слів отця Романа, прихожани УПЦ діставались до храму спонтанно, дізнавшись, що відбувається захоплення. Рейдери ж були добре зорганізовані. Як місцеві, так і сторонні молодики, у тому числі чомусь у балаклавах, безпосередньо брали участь у захопленні будівлі, проїзд на територію був перекритий машиною.

На початку сутичок до Свято-Миколаївського храму з невідомою метою прибув ігумен монастиря «УПЦ КП» у Луцьку Никодим. Він очолив акафіст з прихильниками «переходу». Серед «гостей» села помітили також студентів Волинської академії «УПЦ КП». Перед зламом рейдери вимагали в настоятеля храму ключі, але отримали відмову.

Після того, коли прихильники «Київського патріархату» болгаркою зрізали замки на дверях храму, вони увійшли у середину “проводити інвентаризацію”. На території храму розмістились невідомі особи, які розпалили на подвір’ї багаття та взялись “охороняти” храм.

Доступ до входів у Свято-Миколаївську церкву було перекрито ще декількома транспортними засобами, які прихильники «УПЦ КП» підігнали на подвір’я. Таким чином наразі храм перебуває заблокований. Крім того, невідомо чи було з нього винесено особисті речі священнослужителів УПЦ, оскільки нікого від Свято-Миколаївської релігійної громади Української Православної Церкви до храму допущено не було.

Нагадаємо, з початку місяця в селі розповсюджувалася листівки з типовою антицерковною пропагандою. Окрім того, клірик храму села Жидичин ієрей Роман Гелета отримав копію «указу» ієрарха “УПЦ КП” Михаїла Зінкевича про зарахування до Ківерцівського деканату “Київського патріархату” та призначення настоятелем на парафію, душпастирем котрої є його рідний батько. Проте, і о. Роман, і уся громада декілька разів підтвердила свій намір зберігати діючу юрисдикцію. Зокрема, 10 лютого, тут провели законні приходські збори, на яких віряни висловили вірність УПЦ і її Предстоятелю та зафіксували свої рішення у протоколах.

У храмі села Жидичин вже близько 30 років настоятелем є протоієрей Володимир Гелета, якому доводилося відстоювати свою громаду і церкву ще в 90-і роки. Тоді представники “Київського патріархату”, щоб вплинути на його переконання, на кілька годин викрали з церкви його сина – трирічного Романа, який тепер є кліриком цього храму.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Опубліковано Еленою Гелетою Пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

Опубліковано Еленою Гелетою Пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

Опубліковано Еленою Гелетою Пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

Опубліковано Еленою Гелетою Пʼятниця, 22 лютого 2019 р.

 

Просмотров: 5029

Залишити відповідь