У Крутах парафія Української Православної Церкви дала рішучу відсіч провокаторам (+відео)

27 лютого 2019 року на зборах села Крути Ніжинського району Чернігівської області група прихильників “ПЦУ” на чолі з розкольницьким псевдосвященником С. Чутченком намагалася усупереч чинному законодавству України поставити до порядку денного питання про зміну конфесійної приналежності релігійною громадою Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інфрмаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Ніжинської єпархії.

Хоча агітатори проводили активну рекламу своєї акції, однак на збори прийшли поодинокі їх прихильники, які до церковного життя в селі не мали ніякого стосунку.

Присутній на зборах перший заступник голови Ніжинської РДА Сергій Батрак оголосив положення Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно яких “Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади”.

Керуючись чинним законодавством України, головуючий на сході села Крутівський сільський голова Віктор Македон відмовив у вимозі прихильників “ПЦУ” поставити до порядку денного сходу питання про перехід громади Української Православної Церкви Свято-Михайлівської парафії Ніжинської єпархії до “ПЦУ” і оголосив збори закритими.

І хоча провокатори все ще намагалися вчиняти галас, сільська громада на провокації не пішла і ніякої участі в голосуваннях з приводу місцевої парафії не проводила.

Напередодні Свято-Михайлівська громада УПЦ у с. Крути провела зібрання своїх членів, яке відбулося у присутності сільської адміністрації. За одностайним рішенням парафіян релігійна громада підтвердила свою вірність Українській Православній Церкві та її Предстоятелю – Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

В день, коли відбулися збори Крутянської територіальної громади до місцевої Михайлівського храму з благословення Високопреосвященнішого Архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента прибула шанована ікона Божої Матері, іменована “Борзнянська”. Перед якою парафіяни на чолі з духовенством звершували читання акафісту до Пресвятої Богородиці.

Після завершення сходу села православні християни села Крут звершили подячний молебень Господу Богу.

Слід зазначити, що відразу ж деякі регіональні фейкові ЗМІ розповсюдили неправдиву інформацію, нібито на сільських зборах відбулося якесь голосування за перехід в «ПЦУ». Наразі православна громада с. Крути готує позов до суду з метою притягнути авторів цієї брехні до відповідальності за розпалення релігійної ворожнечі та закликів до агресії на релігійному ґрунті.

Просмотров: 1103

Залишити відповідь