Предстоятель звершив читання першої частини Великого покаянного канону (+відео)

11 березня 2019 року, у перший день Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Разом з Його Блаженством молилився архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія обителі, студенти Київських духовних шкіл, чисельні парафіяни та паломники Києво-Печерської Лаври.

Звичайне добове коло постового богослужіння складається з Великого повечір’я, Утрені, Часів, Зображальних та Вечірньої. У перші чотири дні Великого посту під час повечір’я читається  Великий канон преподобного Андрія Критського. Хоча зусиль до його створення доклали декілька християнських письменників, назву канон отримав від автора початкового тексту. Великим канон названий не лише за незвичайну об’ємність (близько 250 тропарів), але й за поетичну досконалість, богословську висоту і зворушливість зображених почуттів. 

Після завершення Великого канону Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірним про важливість посту та молитви для спасіння та необхідність покаяння. “Є одні ліки, які допомагають людині очиститися від гріха, яким би цей гріх не був. Це піст і молитва. Це покаяння. Піст і молитва приводять людину до каяття, а покаяння знищує гріхи. Заради покаяння Господь дає людині знову і знову благодать прощення і людина оновлюється, стає чистою і непорочною, здатною увійти в життя вічне”, – наголосив Блаженніший Владика.

Нагадаємо, напередодні Предстоятель очолив вечірню та Чин прощення у цьому ж храмі. 

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1113

Залишити відповідь