Прихильники «ПЦУ» захопили храм УПЦ у Птичі (+відео)

На Рівненщині розпочалася нова хвиля рейдерських захоплень храмів.

Сьогодні, 4 квітня 2019 року, близько 20:00, прихильники «ПЦУ» захопили храм релігійної громади УПЦ у селі Птича Дубенського району Рівненської області. Як повідомляють очевидці, рейдери зрізали замки болгаркою, поліція, яка була присутня при цьому, цим діям не перешкоджала. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як розповів настоятель захопленої Свято-Успенської церкви протоієрей Григорій Стадник, у поліції на його запит про невтручання відповіли, що злам церкви відбувається законно.

«Коли мені повідомили про те, що церкву намагаються зламати, я відразу зателефонував до слідчого й запитав, що відбувається, і чому поліція не втручається. Він відповів, що арешт, який був накладений на храм, сьогодні знято. Я йому відповів, що те, що відбувається, незаконно, й запитав, чому нас не повідомили? На що він заявив, що все законно, і поклав слухавку», —  зазначив священик.

Як повідомлялося раніше, 14 березня 2019 року Європейський Суд з прав людини направив на адресу релігійної громади УПЦ с. Птича Рівненської області офіційне повідомлення про те, що скарга заявника на дії української влади у зв’язку з незаконним арештом храму прийнята і відкрито провадження у справі. 

Передували захопленню збори територіальної громади щодо переходу в ПЦУ, які провели на території храму 1 квітня.

Отець Григорій розповідає, що це голосування проходило «для галочки». «Реєстрація у них вже була готова того ж дня, — додав він. — На чолі новоствореної громади «ПЦУ» поставили художнього керівника ансамблю пані Гоменюк».

Відразу після захоплення церкви «клірики ПЦУ» відслужили у ньому молебень. Чоловіки, котрі зайшли разом із панотцями до церкви, навіть не знімали шапок з голів, обурюються віруючі.

В єпархії наголошують, що релігійну громаду УПЦ в с. Птича, як і низку інших парафій Рівненщини, незаконно викреслили з ЄДР, натомість зареєстрували релігійну громаду «ПЦУ» та оголосили її єдиною легітимною.

Храм УПЦ у с. Птича знову захоплено

#ПТИЧА. ЦЕРКОВНІ #РЕЙДЕРИ ЗНОВУ ПОТРАПИЛИ В ХРАМ З ЛОМАМИ, #ПОЛІЦІЯ ЗНОВУ НЕ ЗАВАЖАЛА ЇМ. #ПЦУ ОЧОЛИЛА КЕРІВНИК АНСАМБЛЮНа Рівненщині розпочалася нова хвиля рейдерських захоплень храмів. 4 квітня, близько 20:00, прихильники ПЦУ захопили храм релігійної громади #УПЦ у селі Птича Дубенського району. Як повідомляють очевидці, рейдери зламали двері, поліція спостерігала і цим діям не перешкоджала, повідомляє Українська Православна Церква.Як розповів настоятель захопленої Свято-Успенської церкви протоієрей Григорій Стадник, у поліції на його запит про невтручання відповіли, що злам церкви відбувається законно.«Коли мені повідомили про те, що церкву намагаються зламати, я відразу зателефонував до слідчого й запитав, що відбувається, і чому поліція не втручається. Він відповів, що #арешт, який був накладений на храм, сьогодні знято. Я йому відповів, що те незаконно, й запитав, чому нас не повідомили? На що він заявив, що все законно, і поклав слухавку», – зазначив священик.Відразу після захоплення храму клірики ПЦУ відслужили у ньому молебень. «Сьогодні багатостраждальний храм відкрили. Вперше за довгий час тут звучала #молитва українською, – пише активістка ПЦУ журналіст Аліна Дубовська. – Вітаю, птичуки! Ви заслужили чути дзвін, спілкуватися з Отцем!»Отець Григорій розповідає, що передували цій події збори територіальної громади 1 квітня щодо переходу в ПЦУ.«Реєстрація у них вже була готова того ж дня, – додав він. – На чолі новоствореної громади «ПЦУ» поставили художнього керівника ансамблю пані Гоменюк».В єпархії наголошують, що релігійну громаду УПЦ в с. Птича, як і низку інших парафій Рівненщини, викреслили з ЄДР, натомість зареєстрували релігійну громаду ПЦУ та оголосили її єдиною легітимною.Нагадаємо, 14 березня Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу релігійної громади УПЦ с. Птича на незаконні дії української влади http://bit.ly/2FQgDJv.Також на цьому тижні активістами було захоплено храми УПЦ в селах: #Мала_Любаша, #Постійне, #Берестя. Місцева влада фактично санкціонувала зрізання замків на церквах, а правоохоронці забезпечували безперешкодний доступ до дверей.

Gepostet von Перший Козацький am Freitag, 5. April 2019

Нагадаємо, 3 квітня, активістами «ПЦУ» було захоплено ще два храми УПЦ в с. Мала Любаша та с. Постійне Костопільського району Рівненської області. Причому, місцева влада фактично санкціонувала зрізання замків на церквах, а забезпечили безперешкодний доступ до дверей правоохоронці. Днем раніше, 2 квітня, в Дубровицькому районі за участі чиновників т.з. активісти “ПЦУ” зрізали замки та незаконно проникли в Свято-Покровський храм у с. Берестя.

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 3077

Залишити відповідь