Пам’ять Волинських святих молитовно вшанували у Володимир-Волинському

10 травня 2019 року у Володимир-Волинській єпархії молитовно відзначили день пам’яті святих угодників землі Волинської. В урочистій Божественній літургії, яку очолив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел в Успенському кафедральному соборі міста Володимира-Волинського, разом із собором архієреїв взяли клірики та віряни Володимир-Волинської та Волинської єпархій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Співслужили митрополиту Павлу намісник Почаївської Лаври митрополит Почаївський Володимир, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, правлячий архієрей Володимиро-Волинської єпархії митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Львівський і Галицький Філарет, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл, численне духовенство та гості у священному сані.

До свята завжди долучається велика кількість духовенства та мирян, які спільно возносять молитви, просячи покровительства та захисту для рідної землі.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням, зі словом проповіді, в якому розповів про зміст сьогоднішнього апостольського і євангельського читання, а також про життя і молитовний подвиг святого Стефана, який був пострижеником і ігуменом Києво-Печерського монастиря і згодом Промислом Божим призначений архіпастирем на Володимиро-Волинську кафедру.

«Ми повинні дорожити нашими угодниками Божими, які були і залишаються нашими рідними людьми. Вони турбувалися і турбуються про єдність нашого народу, вони моляться за Святу, Соборну і Апостольську Церкву, вони просять Бога, щоб Він зберіг нашу земну Вітчизну! Святий Стефан закликає нас об’єднатися навколо Христа! Він показує нам приклад, як потрібно берегти свою земну Батьківщину і як потрібно любити Церкву. Нехай же Господь за його молитвами сподобить нас зрозуміти один одного, полюбити щирою любов’ю, примиритися і, прославляючи Воскреслого Христа, віддати Господу славу!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії був звершений хресний хід, після якого владика Павел подякував архіпастирям і братії, які співслужили, за молитви і передав усім присутнім в цей день в храмі благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Також митрополит Павел привітав єпископа Володимиро-Волинського Володимира з 50-річним ювілеєм, Богом храниму паству з днем пам’яті преподобного Стефана, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем ангела і призвав на всіх Боже благословення.

За матеріалами прес-служби Волинської єпархії та lavra.ua

Просмотров: 1122

Залишити відповідь