Пограбування храмів УПЦ: викрадено шість старовинних ікон на Чернігівщині та зафіксовано акти вандалізму на Київщині

У єпархіях просять посилених молитов про повернення святинь та інформувати настоятелів про підозрілих осіб, котрі можуть з’являтися на території храмів.

У ніч на 26 травня 2019 року з храму на честь Казанської ікони Божої Матері с. Снов’янка Чернігівського району Чернігівської області було викрадено шість старовинних ікон, а також грошові пожертвування з карнавки. У ніч з 23 на 24 травня відбулося проникнення невідомих у храм на честь святого благовірного князя Олександра Невського села Ярешки та пономарку храму Різдва Іоанна Предтечі сусіднього села Лехнівки Баришівського району Київської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-служби єпархій.

Свято-Казанський храм був побудований у 1929 році, закритий в 1933-му, реставрований і відкритий знову в 1991 році.

Як зазначають у Чернігівській єпархії, вранці, в неділю, 26 травня, храм був виявлений відкритим. Зловмисники викрали дві ікони Казанської Божої Матері (одна – малого розміру, 12 х 15 см), дві ікони святителя Миколая, ікону Георгія Побідоносця та ікону Архістратига Михаїла.

Настоятель храму священик Володимир Карпенко повідомив про факт злочину в поліцію, яка відреагувала на виклик оперативно, ведеться слідство.

Парафіяни просять посилених молитов про повернення святинь.

Раніше, у ніч з 23 на 24 травня невідомі зрізали замки на храмі в честь святого благовірного князя Олександра Невського села Ярешки, зпісля чого проникли в церкву, де зняли зі стін дві ікони. Для перевірки на цінність кіот одного із образів розбили. Пересвідчившись, що ікони не мають жодної, окрім духовної, цінності, зловмисники залишили їх у храмі, не завдавши ніякої шкоди іншому церковному начинню.

Цієї ж ночі вандали розбили вікно та спиляли ґрати вікна у пономарці храму Різдва Іоанна Предтечі сусіднього села Лехнівки. Проте, як повідомляють в Бориспільській єпархії, через певні причини зловмисникам не вдалося проникнути до храму. Обидва випадки зафіксовані в поліції.

Всіх парафіян просять інформувати настоятелів про підозрілих осіб, котрі можуть  з’являтися на території храмів.

Нагадаємо, Суд призначив рік іспитового терміну за крадіжку чотирьох ікон з храмів УПЦ у Хмельницькому.

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 478

Залишити відповідь