Відбулися урочистості з нагоди 800-ліття Почаївського Свято-Духівського скита (фото, відео)

Вівторок, 18.06.2019 10:54

17 червня 2019 року, в день Святого Духа, в Почаївському Свято-Духівському скиту відбулися урочистості з нагоди 800-річчя обителі, що завершилися багатотисячним хресним ходом та освяченням новозбудованої дзвіниці і пам’ятної каплички, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на сайт Почаївської Лаври.

Святкову Божественну літургію в Іверському храмі скита очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Його Преосвященству співслужили: митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, намісник Почаївської Лаври митрополит Почаївський Володимир, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, скитоначальник архімандрит Пафнутій (Целік), братія обителі в священному сані та великий сонм духовенства, який прибув на святкування. За богослужінням  також молився митрополит Іов (Тивонюк).

На малому вході скитоначальник архімандрит Пафнутій (Целік) був відзначений великою церковною нагородою – правом носіння другого хреста з прикрасами.

Зі словом проповіді до багатотисячного народу звернувся митрополит Феодор.

Після закінчення Літургії відбувся велелюдний хресний хід до новозбудованої дзвіниці та пам’ятної каплички, після чого відбувся чин їх освячення.

Наприкінці богослужіння до всіх присутніх звернувся скитоначальник архімандрит Пафнутій.

На завершення святкування 800-літнього ювілею хори проспівали всім присутнім многоліття, та була запропонована святкова трапеза.

Нагадаємо, у Почаївській Лаврі в день Святої Трійці були відслужені дві святкові Божественні літургії, а напередодні дня Святої Трійці, 13 червня, зі Свято-Успенської Почаївської Лаври до Свято-Духівського скита відбувся багатотисячний хресний хід із чудотворною «Почаївською» іконою Божої Матері.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 3053

Залишити відповідь