Після України всього можна очікувати — Сербський ієрарх про дії Фанара

Грецьке видання romfea.gr розмістило коментар митрополита Чорногорсько-Приморського Амфілохія (Радовича) щодо поточної ситуації в Православ’ї, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Ієрарх заявив, що будь-яка спроба Вселенського Патріархату повторити український сценарій на Балканах буде війною проти Сербської Церкви.

«Я не вірю, що українську модель розколу можна було б повторити на Балканах або у Чорногорії, — сказав митрополит Амфілохій і додав. — Після України всього можна очікувати, але я сподіваюся, що цього не станеться».

Сербський ієрарх шкодує про те, що група молодих амбітних, але не настільки гідних митрополитів впливає на Вселенського Патріарха.

«Я розмовляв з серйозними людьми з Греції і ін., але я не збираюся зараз називати імена, які незадоволені цим впливом на Вселенського Патріарха. Патріарх — пристаріла людина, і він намагається встановити свій статус, але по суті піддає Патріархію великій небезпеці, і в цьому немає ніяких сумнівів», — додав митрополит Чорногорії.

В іншому місці митрополит Амфілохій заявив, що «на престолі Константинополя були і великі ієрархи, такі як святитель Іоанн Золотоуст, святитель Григорій Богослов, але були і єретики».

«Зараз ми бачимо, як Церква повертається до часу, що передувало Костянтину Великому, коли владу в Церкві може мати тільки Вселенський Собор. Патріарх Константинопольський є єдиним, хто може скликати Вселенський Собор, але якщо він продовжить ці дії, він втратить цю першість честі», — додав ієрарх Сербської Церкви.

Митрополит Амфілохій зазначив, що матір’ю всіх Церков не можна вважати ані Рим, ані Константинополь, але — це є Єрусалим, який породив всі церкви.

На завершення, коментуючи ситуацію в Чорногорії, владика заявив, що «чорногорська влада намагається прийняти закон про свободу віросповідання, який передбачає конфіскацію церковного майна Сербської Православної Церкви».

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 697

Залишити відповідь