Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Аннинському жіночому монастирі на Буковині (+фото, оновлено)

14 серпня 2019 року, у день свята Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього та день пам’яті святих мучеників Маккавеїв, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Аннинському жіночому монастирі, що у містечку Вашківці Вижницького району Чернівецької області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Історія свята Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього пов’язана з давньою візантійською традицією обходити зі Святим Хрестом вулиці міста, задля запобігання хвороб, які дуже часто поширювалися на початку серпня. Цього ж дня звершується святкування на честь Всемилостивого Спаса. Воно було започатковане у ХІІ столітті, після перемоги князя Андрія Боголюбського над волзькими болгарами. Ікона Спасителя, перед якою молилися з подякою князь та воїни освітила їх дивним сяйвом, після чого звичай звершувати моління перед образом Спаса в цей день поширився Церквою.

Перед богослужінням віряни зустрічали свого Предстоятеля біля храму та просили архіпастирського благословення.

Його Блаженству співслужили митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Серафим, архієпископ Банченський Лонгін, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій, єпископ Шепетівський і Славутський Євсевій, єпископ  Хотинський Веніамін, гості у священному сані та духовенство обителі.

За богослужінням молилися сестри обителі з настоятелькою ігуменею Августою та численні паломники монастиря. Зокрема, участь у святковій Літургії взяли віряни, які прийшли Хресною ходою за 50 кілометрів із села Розтоки Путильського району.

Нижній храм центрального собору монастиря освячений на честь святих мучеників Маккавеїв.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Блаженніший Митрополит Онуфрій на прохання ЗМІ дав коментар про свято та монастир:

Фото: Чернівецько-Буковинська єпархія

Сьогодні великий день для цього місця — для Анниної Гори. Сьогодні – перший день Успенського посту, і за традицією, цього дня сюди сходяться багато паломників, щоб помолитися Богові, попросити благословіння на піст і на все своє життя. Сюди паломники йдуть надзвичайним способом – вони просто йдуть на колінах, повзуть знизу до верхів’я гори. Існує передання, що колись турки гналися за молодою жінкою, і гора розступилася, і дівчина врятувалася. З того часу люди сюди приходили, навіть у радянськ часи, коли забороняли ходити до церкви, то на цій горі ставили хрести, каплички. Вранці знесуть, ввечері люди знову поставлять. Це була вічна боротьба безбожної влади з віруючими людьми. Я всіх вітаю зі Святим Успенським постом, бажаю сестрам святої обителі та ігумені Августі, всім священникам, які тут служать, всім паломникам, які сюди прийшли, Божого благословіння, щоб молитвами святих Маккавейських мучеників і силою Чесного Животворящого Хреста Господь нас зберігав в доброму здоров’ї, благочесті і в спасінні. Зі святом всіх!

Після відпусту було звершене освячення меду і трав. Насамкінець, Блаженніший Владика окропив паству святою водою та благословив усіх.

Пряма трансляція богослужіння з Анниної Гори | 14 серпня 2019

#Пряма_трансляція богослужіння з Анниної Гори. Очолює наш Предстоятель Блаженніший митрополит Онуфрій==> коротка історія Анниної гори та монастиря: http://bit.ly/2YNJSJ5==> Невигадані історії зцілення на святій горі: http://bit.ly/2KzeN3l

Gepostet von Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ am Dienstag, 13. August 2019

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 6506

Залишити відповідь