Віряни розповіли жахливі подробиці захоплення храму УПЦ в Четвертні на Волині – ЗМІ (+відео)

Шкільна вчителька закликала активістів «ПЦУ» роздягнути дружину священнослужителя і «віддати чоловікам», жінок били, тягали за волосся, виривали та кидали під ноги ікони.

Спогади парафіян з села Четвертня Волинської області про те, що дозволили собі послідовники «ПЦУ» під час захоплення храму Української Православної Церкви, опублікувало інформаційне агентство «Конкурент», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Настоятель Свято-Преображенської релігійної громади УПЦ с.Четвертня Маневицького району протоієрей Серафим Сімонович розповів журналістам, що людей у селі просто обманули.

«Під виглядом інвентаризації церковного майна приїхала комісія. Вони запевняли, що це лише інвентаризація, а зробили все в односторонньому порядку. Вони передали культові споруди і майно громаді ПЦУ. Я згоди не давав на це. А ще ж немає рішення суду щодо перереєстрації храму. Тому ми не хотіли нікого пускати у храм», – зазначив священник.

Він повідомив, що була штовханина біля церкви, ображали і били жінок. Віряни УПЦ на порозі храму служили акафіст, співали піснеспіви, прихильник «ПЦУ»  виконували гімн України, а потім пішли штурмом. Відтісняли людей від дверей у декілька етапів. Священника відтягали за руки, матушку кинули на землю, тягли її за волосся. Після цього принесли болгарку і зрізали замки на церкві.

Коли комісія закінчила «інвентаризацію», то повідомили присутнім, що усе церковне майно на місці. Але через кілька хвилин заявили, що зникла одна із старовинних ікон.

«А тієї ікони люди не пам’ятають. Навіть самі прихильники ПЦУ кажуть, що не знають такої ікони. І у церковному списку вона не зазначається. Може, вона колись і була у храмі. Але останні 20 років, що я тут служив, її не було», – розповів настоятель.

«…Це було страшно. Представники ПЦУ били жінок. Особисто мене вдарили в груди, два чоловіка тягнули за руки. Ці амбали йшли на нас, ми намагалися захищати 80-річних бабусь з кийочками, які також прийшли обороняти нашу церкву, — поділилася переживаннями жителька села Віра Пінчук. — Якби поліція їх спочатку не зупинила, я не знаю, що то було б. Поліцейські зупинили той натовп, казали, щоб не робили цього, адже там жінки. Але потім вони були зовсім бездіяльні. Просто відійшли в сторону. Дехто навіть стояв і посміхався».

Але найдужче жінку обурило те, що їм привселюдно обіцяли лише інвентаризацію майна.

«Їхній батюшка теж казав, мовляв, чого стоїте, не візьмете штурмом –  нічого не буде. І болгарка в них була готова, і переноска з’явилася в одну секунду. І батюшка їхній, до речі, сказав, що хтось із нас сяде в тюрму. Що він мав на увазі? Адже це було ще до інвентаризації!» –  дивувалася Віра Пінчук.

Її односельчанка Олена Антонюк розповіла, як п’яні «віруючі ПЦУ» і вчительки сільської школи били жінок і принижували дружину настоятеля храму УПЦ.

«Мене за горло душив мій же односельчанин. Жінкам ноги крутили, кидали їх на асфальт. На матушці розірвали халат. Хай Бог простить, але вчителька місцевої школи кричала: «Давайте цю с*ку сюди, роздягайте її до трусів!» А друга вчителька шарпала матушку. У неї повно синців на тілі», – розповіла жінка.

Журналісти передали слова інших мешканців села про те, що матушку обзивала різними нецензурними словами, дорікали, а одна жінка кричала, щоб її роздягнули і віддали чоловікам.

Мати українського воїна, який служить на Донбасі, Валентина Ільчук спілкувалася з журналістами «Конкурента» крізь сльози. Жінка розповіла, що біля церкви її обізвали «сепаратисткою» і вимагали, щоб вона покинула село і поїхала до свого сина.

«Я стояла з іконами в руках. Чоловіки від ПЦУ п’яні дуже були. Один вирвав ікони з моїх рук і кинув їх на землю, як м’яса шматок. Крутили мене, як футбольний м’яч. Руки крутили, я ледве вирвалася з того пекла. Потім мене знову за руки ухопили і кричали, щоб я з села вибиралася. Мої батьки, діти, правнуки і я тут народилася. А вони у мене вимагають, щоб я на Донбас їхала. За що?», — запитала мати воїна АТО.

Жителі Четвертня згадали, що під час протистояння за храм найсильніше побили багатодітну матір, яка після події подала відповідну заяву в поліцію. За словами свідків, місцева фельдшерка, коли надавала їй допомогу, бризнула на неї водою і сказала: «Не здохнеш, будеш жити».

Нагадаємо, 20 серпня 2019 року в селі Четвертня комісія, що складається з чиновників Волинської ОДА в супроводі поліції, «передала» Спасо-Преображенський храм УПЦ місцевим послідовникам «ПЦУ».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні

фото manevychi.rayon.in.ua

Просмотров: 2359

Залишити відповідь