23 вересня 2019 року, в другу річницю блаженної кончини митрополита Ніжинського і Прилуцького Іринея (Семка), у Спасо-Преображенському соборі Покровському Красногорському монастирі Черкаської єпархії, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Софронія, митрополит Сєверодонецький і Старобільський Никодим, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент та архієпископ Шумський Іов звершили Божественну літургію. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Ніжинської єпархії.

Після завершення богослужіння відбулося служіння панахиди за упокій душі владики Іринея на могилі блаженноспочилого Архіпастиря.

Наприкінці заупокійних богослужінь сестрами Покровської Красногорської жіночої обителі для всіх присутніх було влаштовано поминальну трапезу.

Цього ж дня в Миколаївському кафедральному соборі м. Ніжина також було звершено панахиду за упокій душі блаженноспочилого владики.

Нагадаємо, що 23 вересня 2017 року на 55 році життя після тривалої і виснажливої хвороби завершив свій земний шлях Високопреосвященніший Іриней, Митрополит Ніжинський і Прилуцький. Заупокійну Літургію за спочилим архіпастирем буде відслужено 25 вересня у Свято-Миколаївському кафедральному соборі міста Ніжин, а відспівування відбулося того ж дня у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Згідно заповіту владики Іринея, його поховали на чернечому цвинтарі Свято-Покровського Красногірського жіночого монастирі в с. Бакаївка Золотонішського району Черкаської області. З дитинства владика часто відвідував цей монастир на Черкащині, навчаючись від тамтешніх монахинь богоугодному життю, завжди шанував їх пам’ять і поради. 

До останнього дня спочилий архіпастир викладав у Київській духовній семінарії Святе Письмо Старого Завіту і брав активну участь у роботі Вченої ради духовного навчального закладу.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 434

Залишити відповідь