Спроба прибічників «ПЦУ» захопити храм УПЦ у с.Лука-Мелешківська на Вінниччині провалилася (+відео)

28 вересня 2019 року агресивно налаштовані прихильники «ПЦУ», як і погрожували напередодні, здійснили чергову спробу захопити Спасо-Преображенський храм у селі Лука-Мелешківська Вінницької області. На заваді рейдерам стали віряни УПЦ, які прибули підтримати місцеву громаду, та правоохоронці, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Вінницької єпархії та ТК «Інтер».

Як розповіли парафіяни та настоятель Спасо-Преображенської громади УПЦ протоієрей Василій Альмухамед, на адресу віруючих стали звучати справжні погрози фізичної розправи. Більше того, в їх бік летіли не тільки лайливі образи, але й камені.

За словами парафіянки, прихильники «ПЦУ» принижували і погрожували, що виженуть членів громади УПЦ з села, «виріжуть сім’ї». «Мені здається, що православна людина так робити не може. Страшно жити», — додала вона.

Та на заваді прибічникам «ПЦУ», як зазначили у Вінницькій єпархії, стали віруючі УПЦ. Від самого ранку 28 вересня до храму в Луці-Мелешківській почали сходитися віряни з Вінниці та району, аби підтримати та захистити місцеву релігійну громаду УПЦ.

Також на провокацію оперативно зреагувала поліція. «Присутність чималої кількості правоохоронців, певною мірою, остудила гарячі голови активістів, деякі з яких були рішуче налаштовані на насильницькі дії», — відзначили в єпархіальній прес-службі.

Більше того, правоохоронці не лише не пристали на пропозицію прибічників «ПЦУ» «стати на їхню сторону», тобто порушити права віруючих УПЦ, а й не дозволили їм влаштувати силову акцію та захопити храм.

Вінницька єпархія висловила подяку Національній поліції «за забезпечення громадського порядку, дотримання законності та недопущення порушення законних прав віруючих».

Водночас віруючі села Лука-Мелешківська висловили обурення ставленням до людського горя журналістів деяких вітчизняних телеканалі, зокрема  ICTV, 1+1, 33 канал, які не зацікавилися ситуацією, тому що «бійки не очікується». Відреагував тільки телеканал «Інтер».

Настоятель висловив занепокоєння загостренням релігійного конфлікту. Він відзначив, що конфлікт у Луці-Мешеківській розпочався саме після того, як прихильники новоствореної структури провели незаконні збори територіальної громади села та самочинно, не допустивши до голосування дійсних парафіян і священника, «перевели» громаду УПЦ. А тепер вони вимагають ключі від храму, в інакшому разі погрожують «відібрати храм силою».

https://www.facebook.com/juriusmikofficial/videos/167096677771226/

 Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 921

Залишити відповідь