На Кропивниччині та Ковельщині освячено нові храми УПЦ, на Ужгородщині — перше богослужіння в новозбудованому храмі (фото)

Вівторок, 15.10.2019 14:46

14 жовтня 2019 року, в день свята Покрову Пресвятої Богородиці, було звершено освячення новозбудованого Свято-Покровського храму в с. Скаліва Кіровоградської єпархії та першу Божественну літургію в новозведеному Свято-Покровському храмі в с. Сюрте Мукачівської єпархії, а днями раніше — освячення храму на честь Архистратига Михаїла в с. Ворона Володимир-Волинської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-служби єпархій. 

Чин освячення та першу Божественну літургію в новозбудованому храмі Покрову Пре святої Богородиці в с. Скаліва очолив намісник Свято-Єлисаветинського Вознесенського чоловічого монастиря архімандрит Мануїл (Заднєпряний) у співслужінні духовенства Новоархангельського благочиння Кіровоградської єпархії, передає прес-служба єпархії.

За богослужінням співав хор священнослужителів кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці. Після читання Євангелія голова Інформаціно-просвітницького відділу єпархії протодиякон Іоанн Ганчин звернувся до віруючих зі словом проповіді.

Як зазначили в єпархії, в давні часи у селі був православний храм Покрову Богородиці, однак у часи безбожної влади його було зруйновано, тому ця подія стала відновленням історичної справедливості та торжеством Православної віри.

Наприкінці Літургії секретар Кіровоградської єпархії протоієрей Роман Кондратюк привітав присутніх із визначним днем в історії села Скаліва та подякував усім, хто долучився до благої справи возведення дому Божого.

Головна благодійниця будівництва церкви Чирка Людмила Олександрівна за заслуги перед Українською Православною Церквою була нагороджена Орденом УПЦ святої рівноапостольної княгині Ольги. Окрема подяка була висловлена і членам родини Людмили Олександрівни за натхнення та безпосередню участь у добрій справі на благо православної громади.

У день свята Покрову Богородиці, з благословення митрополита Мукачівського і Ужгородського Феодора, в новозбудованому Свято-Покровському храмі села Сюрте Закарпатської області була звершена перша Божественна літургія, повідомляє прес-служба Мукачівської єпархії.

У переповненому храмі радісними вірянами, які бажали мати дім Божий у своєму селищі, була справжня атмосфера торжества.

Після закінчення богослужіння було звершено чин освячення Поклонного Хреста на храмовій території, за участю священнослужителів Ужгородського міського та районного благочинь.

Настоятель храму протоієрей Іоанн Мучичка подякував усім за молитву та закликав берегти та цінувати новозбудовану святиню.

Митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир очолив чин освячення новозбудованого храму на честь Архистратига Михаїла в с. Ворона Ковельського району Волинської області, зазначає прес-служба Володимир-Волинської єпархії.

Храм було збудовано за 4 роки силами жителів села та земляків, які живуть за кордоном. Засвітилася ще одна лампада молитви в маленькому мальовничому куточку Волинського Полісся.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

 

Просмотров: 597

Залишити відповідь