Провокатори, за мовчазної згоди влади та правоохоронців, намагалися зірвати богослужіння на Покровській площі в Сумах

Вівторок, 15.10.2019 11:57

14 жовтня 2019 року під час традиційного богослужіння на місці зруйнованого Покровського храму, що кожного року збирає тисячі православних жителів м. Суми і паломників, група осіб влаштувала провокаційний «концерт» образливої для віруючих музики. Присутні співробітники правоохоронних органів ніяк не реагували на дії провокаторів, проігнорувала звернення православних сумчан у зв’язку з провокацією на Покровській площі і влада. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Сумської єпархії.

Божественну літургію в день свята Покрову Пресвятої Богородиці на місці Покровського храму обласного центру, що був зруйнований безбожницькою владою у 30-ті роки XX століття, очолив митрополит Сумський і Охтирський Євлогій.

Урочистий Хресний хід, очолюваний Сумським архіпастирем, від кафедрального собору рушив на Покровську площу. Священники несли святі ікони, миряни — хоругви. Понад дві тисячі вірян прийшли цього святкового дня на Покровську площу, щоб разом із духовенством піднести молитви за мир в Україні і на Сумщині, спокій і добробут нашого народу.

Однак, як зазначили в єпархії, «концерт» образливої лайливої музики, що лунала через гучномовці, заважав вірянам вільно провести богослужіння і помолитися на святому місці, де їхні предки побудували колись храм Покрови Пресвятої Богородиці за мир в Україні.

«Співробітники правоохоронних органів ніяк не реагували на дії провокаторів. В очах православних сумчан і жителів нашого міста такий «захід» ілюстрував гоніння на Церкву Христову і знущання над віруючими у післяреволюційні 20-30-ті роки минулого століття», — зауважили в прес-службі.

Зважаючи на таке кричуще беззаконня, православні сумчани на чолі з митрополитом Сумським і Охтирським Євлогієм та міським духовенством Хресним ходом, що повертався з місця богослужіння у Спасо-Преображенський кафедральний собор, підійшли до будівлі Сумської міської ради. Від імені вірян секретар єпархії запросив представників влади для обговорення того, що сталося. Та прохання віруючих було проігноровано.

Заступник сумського міського голови Журба О.І., який за розпорядженням повинен був чергувати у день свята, на робочому місці був відсутній.

«Православні жителі обласного центру з сумом відзначили бездіяльність міської влади і, зокрема, сумського міського голови, який нічого не зробив, щоб провокація не сталася знову, щоб не порушені були права православних вірян про вільне сповідування своєї віри, щоб в обласному центрі невідомі провокатори не розпалювали ворожнечу за релігійною ознакою», — наголосили в єпархії.

Звертаючись до богомольців, митрополит Євлогій подякував усім за молитви. Правлячий архієрей заявив, що провокація, як і в минулі роки, стала можливою лише за мовчазної згоди та бездіяльності або навіть за безпосередньої організації представників місцевої влади. Архіпастир висловив з цього приводу жаль та засвідчив, що «скоєний гріх наруги над Церквою Христовою, а також його наслідки, повністю лягають на міського голову обласного центру, який нічого не зробив, щоб провокація не сталася знову, щоб православні сумчани могли безперешкодно вшанувати престольне свято зруйнованого Покровського храму».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

 

Просмотров: 524

Залишити відповідь