Преподобний Силуан про ченців із Закарпаття, які врятували Пантелеймонівський монастир на Афоні від занепаду: Я за них Богу дякую

Четвер, 17.10.2019 15:44

На Святій Горі віднайдено оригінал листа афонського старця на Закарпаття від 1934 року.

Український науковець Сергій Шумило віднайшов на Афоні оригінал листа преподобного Силуана Афонського від 16 квітня 1934 року, в якому він дає характеристику закарпатським ченцям та послушникам, які вступили до Пантелеймонівського монастиря на Афоні (бл. 40 осіб) в 1920-ті – 1930-ті роки. Про це дослідник написав на своїй сторінці у фейсбук 17 жовтня 2019 року, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«На Афоні в архіві вдалося відшукати невідомий раніше оригінал листа св. Силуана Афонського на Закарпаття від 16 квітня 1934 р., в якому він дає характеристику закарпатським ченцям та послушникам, які вступили до Пантелеймонівського монастиря на Афоні (бл. 40 осіб) в 1920-ті – 1930-ті роки. Саме ці молоді закарпатці згодом, в 1960-ті – 1970-ті рр., врятували Пантелеймонівський монастир на Афоні від остаточного занепаду», — написав Директор Міжнародного інституту Афонської спадщини в Україні Сергій Шумило.

За його словами, цей лист відомого афонського святого старця є важливим свідченням тісних зв’язків Закарпаття та Афону в ХХ ст.

«Цінне доповнення до книги, яку зараз готуємо на основі архівних джерел про закарпатців на Афоні, і презентація якої має відбутись в Ужгороді 6 листопада під час міжнародної конференції «Закарпаття та Афон: духовно-культурні зв’язки» (до 120-річчя від дня народження ієросхимонаха Аввакума (Вакарова)».

Директор Міжнародного інституту Афонської спадщини в Україні опублікував вперше цитату з листа преподобного Силуана Афонського на Закарпаття від 16 квітня 1934 р.:

«У нас карпатские добре преуспевают и хорошо живут. Я за них много Бога благодарю, что Он нам их прислал славословить Господа. И когда они ко мне соберутся, я им и говорю: как вас любит Господь и привел на Святую Гору, где все дороги протоптаны молитвами святых и как любит Святой Афон Божия Матерь. Они только сидят и улыбаются, и на душе у них радостно и видно – благодать их Божия утешает».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1438

Залишити відповідь