Митрополит Кіфірський Серафим звернув увагу Предстоятеля Елладської Церкви на загрозу розколу після можливої легалізації ним «ПЦУ»

Субота, 19.10.2019 10:31

Ієрарх Елладської Православної Церкви митрополит Кіфірський і Антикіфірський Серафим закликав Блаженнішого Архієпископа Афінського і всієї Еллади Ієроніма не визнавати «ПЦУ» як Церкву. Звернення митрополита Серафима було опублікувало грецьким виданням «Ромфея» з посиланням на сайт Кіфірської митрополії 18 жовтня 2019 року, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Митрополит Кіфірський Серафим звернув увагу Блаженнішого Архієпископа Ієроноіма на те, що розбіжності, суперечки, розколи і злі міфи є одним із найрозповсюдженіших засобів боротьби з канонами Церкви, та зауважив, що «після Архієрейського Собору 12 жовтня ситуація тільки погіршилася та стала небезпечною».

На думку архієрея Елладської Церкви, скликання та рішення Священного Синоду Руської Православної Церкви 17 жовтня вказує на ті побоювання, що були раніше висловлені деякими ієрархами Елладської Православної Церкви.

Владика особливо виокремив те, що Синод РПЦ звернув увагу на «величезну проблему церковного спілкування з не рукопокладеними і неканонічними розкольниками». На його переконання, рішення Синоду РПЦ, який уважно «вивчив відповідні тексти нашого останнього Синоду і прерогативи нашої Елладської Церкви, а також комюніке Архієрейського Собору» і тільки тоді вирішив припинити євхаристійне спілкування з тими, хто визнає «нового предстоятеля» новоствореної «ПЦУ», є «чітким і однозначним».

Окрім того, митрополит Серафим нагадав Блаженнішому Архієпископу Ієроніму, що під час Архієрейського Собору Предстоятель неодноразово закикав учасників не приймати поспішних рішень — «перш, ніж приймуть стародавні патріархати та Помісні Церкви». А також про те, що під час чотирьох хіротоній нових єпископів, які пройшли відразу після Архієрейського Собору, Предстоятель ЕПЦ «не поминав ім’я, що не має канонічної хіротонії та канонічного обрання, предстоятеля Епіфанія».

Ієрарх ЕПЦ зазначив, що боїться загрози розколу «після заяви Руської Церкви» і саме тому звертається до Предстоятеля Елладської Церкви. «Ми відчуваємо спокій у наших серцях, відчуваючи єдність Пресвятої Православної Вселенської Церкви», — сказав владика.

Митрополит Серафим також зауважив, що і «Патріарх Кирил, і Блаженніший Митрополит Онуфрій пам’ятають про вічні і непереборні духовні узи Візантії і Риму з нашою Помісною Церквою». Водночас, за словами владики, «вони знають, що в Елладської Церкви є багато єпископів, священнослужителів, ченців і православних християн, які не приймають українську “церковну” доктрину».

Читайте також: Митрополит Пірейський Серафим обґрунтував, чому «ПЦУ» канонічно не існує

 Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 5699

Залишити відповідь