«Слово Предстоятеля»: Пильно берегти Слово Боже, як багач стереже злитки золота (+відео)

26 жовтня 2019 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов п’ятдесят третій випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель розповів про те, що символізує та чому навчає Євангельська притча Спасителя про сіяча (Мк. 4: 3-20), яку пропонує Церква в Неділю 19-у після П’ятидесятниці.

Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав, що зерно, яке сіяв сіяч, є Слово Боже, та пояснив, що значить — мати «серце, подібне до дороги», і мати «добре серце».

Перша категорія людей, про яку йдеться у цій притчі: «А котрі край дороги, де сіється слово, це ті, що як тільки почують, то зараз приходить до них сатана, і забирає слово, посіяне в них» (Мк. 4: 15).

За словами Архіпастиря, до цієї категорії відносяться якраз люди, в яких серце — «подібне до дороги», себто атеїсти, а також ті, які «говорять, що Бог — Добрий, а чинять усупереч волі Божій», і ті, котрі «кажуть, що гідні кращої долі». «Цими словами вони називають Бога несправедливим, жорстоким, вважають, що Бог їм чогось не додав. Але Бог є Досконалим, ні в чому не має потреби і нічим не зобов’язаний, Він зробив усе з милості Своєї до нас, це — жертва, а не обов’язок», — додав владика.

Друга категорія людей: «Посіяні на кам’янистому ґрунті, як почують те слово, то з радістю зараз приймають його, та коріння не мають у собі й непостійні; а згодом, як утиск або переслідування наступає за слово, вони спокушаються зараз» (Мк. 4: 16-17).

Як зазначив Блаженніший владика, до цих людей відносяться ті, які звертаються до Бога тільки заради отримання благ земного життя, та не піклуються про життя майбутнє. «Ці люди, якщо не оговтаються, то впадають у відчай», — сказав він.

Третя категорія людей: «А між терен посіяне, це ті, що слухають слово, але клопоти цьогосвітні й омана багатства та різні бажання ввіходять, та й заглушують слово, і плоду воно не дає» (Мк. 4: 18-19).

Як відзначив Його Блаженство, це ті люди, які мають багатство, упіх, здоров’я і знають, що треба поститися, молитися, смирятися, але цього не роблять — «вони відкладають свій послух Слову Божому на завтрашній день, який для багатьох так і не наступає».

Четверта категорія людей: «А посіяне в добрую землю це ті, що слухають слово й приймають, і родять утридцятеро, у шістдесят і в сто раз» (Мк. 4: 20).

Предстоятель пояснив, що це саме ті люди, які «думають про своє спасіння» і «мають добре серце», та наголосив, що мати добре серце — це значить берегти Слово Боже.

«Що означає “берегти Слово Боже”? — запитав Блаженніший владика і пояснив на прикладі: — Ось маємо злиток золота і бережемо його, щоб не вкрали, коли чуємо шум на вулиці, то вибігаємо і дивимося, чи не крадеться злодій. Так само означає “берегти Слово Боже”. Коли людина для цього докладає зусилля, як почує, що диявол підходить думками чи порадами через інших людей, то починає молитися, поститися, читати святі книжки, йде на сповідь, кається — і таким чином береже у собі Слово Боже. Це є та мета, що стоїть перед кожним із нас — бути дитиною Божою, жити вічно з Богом, та людина не тільки пізнає, що Бог є Любов, а відчуває це всіма фібрами своєї душі і тіла».

Насамкінець Митрополит Онуфрій закликав усіх: «Слухаймося Слова Божого, коли почуємо, бережімо його, тому що Слово Боже — це слово доброго Бога, та людина, яка слухає добре слово доброго Бога, сама стає доброю. Вона стає спроможною і простити своєму ворогу, і любити всіх, і терпіти всіх, і така людина стає миротворцем — несе мир Божий у те середовище, в якому вона живе».

Відеозвернення Предстоятеля Української Православної Церкви — щосуботи в ефірі телеканалу «Інтер», або на YouTube-каналі за посиланням.

Дивіться також проповіді Блаженнішого Митрополита Онуфрія на YouTube-каналі Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

 Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2912

Залишити відповідь