Ієрарх УПЦ розповів про основні канони, які потрібно знати мирянам сьогодні

П’ятниця, 22.11.2019 12:50

21 листопада 2019 року відбулася зустріч православних киян з Головою церковного Суду Київської єпархії, доцентом Київської Духовної Академії, архієпископом Боярським Феодосієм на тему «Межі Православної Церкви. Канонічний та еклезіологічний аспекти. Що потрібно знати мирянам».

Бесіда пройшла у рамках «Микільських вечорів», організатором яких є благодійний проект «Наша Лепта», створений у 2014 році на базі парафіяльної громади храму святителя Миколая Чудотворця Печерського благочиння міста Києва, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Під час зустрічі владика Феодосій торкнувся таких важливих і актуальних тем, як устрій Церкви і Її життя в рамках релігійно-канонічної системи координат. На прикладі подій церковного розколу в Україні початка дев’яностих років минулого століття архієрей роз’яснив, якими правилами і канонами керується священноначалля у вирішенні подібних ситуацій. Для присутніх владика Феодосій коротко нагадав і історичну хронологію виникнення і створення Української Православної Церкви.

Відповів архієрей і на питання аудиторії: які права і обов’язки є у мирян в межах Церкви і як віруючим правильно реагувати на виклики сучасного світу. Зокрема, владика навів таку алегорію: «Церква Православна подібна кораблю. І наше першочергове завдання і для мирян, і для священнослужителів, коли корабель потрапляє в шторм, перше правило, щоб врятуватися — не бути змитим хвилею, нікуди не пропасти з палуби, аж до того, щоб прив’язати себе до щогли, як робили це раніше моряки, проходячи через бурхливе море». Зробив владика акцент і на тому, що політика, як є фактор, що розділяє, повинна бути винесена за рамки церковної огорожі.

На питання, чи можуть віруючі Української Православної Церкви під час паломницьких поїздок причащатися Святих Христових Тайн в храмах і монастирях, які перебувають під омофором Константинопольського патріархату, владика наголосив: «Ми не беремо участь не тому, що безблагодатне причастя в таких обителях, а тому що таке рішення прийнято Матір’ю-Церквою, а ми перебуваємо в слухняності до Неї».

Відеозапис зустрічі буде в найближчі дні опублікована на відеоканалі парафії на честь святителя Миколая на порталі Youtube.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому

Просмотров: 370

Залишити відповідь