Керуючий справами УПЦ взяв участь в урочистостях в Чорногорії (фото, відео)

21 листопада 2019 року, в день пам’яті Собору Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил безтілесних, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення митрополита Чорногорського і Приморського Амфілохія, Керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь в Божественній літургії в Цетинському монастирі Чорногорії з нагоди дня Слави хрещення митрополита Амфілохія. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Під час богослужіння була піднесена молитва за Предстоятеля Української Православної Церкви та його паству.

Наприкінці Літургії за місцевою традицією були освячені принесені віруючими «славські колачі», після чого митрополит Амфілохій привітав усіх зі святом Собору Святого Архангела Михаїла та інших Небесних сил. Владика також висловив слова подяки митрополиту Української Православної Церкви Антонію, «який приніс нам благословення святих києво-печерських Антонія і Феодосія, а також всіх чудових аскетів України, які прославляли Бога і страждали за Христа». Чорногорський митрополит підкреслив, що навіть у ці дні відбуваються напади на Церкву та її єдність.

«Це відчувається тут, в нашій країні, але в Україні це виражено ще сильніше, — сказав він і продовжив. — Бог, Небесні Сили і святий Народ Божий дозволять Церкві Божій, яка переживала і пережила всі гоніння протягом всієї історії — 2000 років, залишатися Святою і в наш час».

Після завершення Літургії митрополит Антоній подякував митрополиту Амфілохію за запрошення та спільну молитву.

«Я радий, дорогий владико, що маю можливість в цей святковий день привітати Вас з Вашою хресною славою, зі святом Вашого роду, свято, яке Ви відзначаєте, відзначали й ваші предки в цей день, вклоняючись Богу, утверджуючись в Православній вірі, йдучи шляхом спасіння», — сказав владика.

Від імені Блаженнішого Митрополита Онуфрія за заслуги перед Українською Православною Церквою, підтримку канонічного Православ’я та зміцнення міжцерковних зв’язків Керуючий справами УПЦ вручив Високопреосвященнішому владиці Амфілохію орден Різдва Христового.

Також на згадку про відвідини та спільну молитву Його Високопреосвященство подарував Чорногорському і Приморському митрополиту ікону Ангела Хранителя.

У рамках візиту до Чорногорії, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній відвідав монастир Острог, де вклонився мощам святителя Василія Острозького.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

 

Просмотров: 566

Залишити відповідь