Комітет ООН заборонив виселяти Івано-Франківську єпархію УПЦ з будівлі Преображенського храму Івано-Франківська

Комітет із прав людини ООН (Human rights commettee) зобов’язав державу Україна не виселяти віруючих УПЦ з будівлі за адресою м.Івано-Франківськ, вул. Чорновола 6 і 6б, в якій вже більш як 25 років діє Спасо-Преображенський храм та єпархіальне управління. Про це повідомили в правозахисній організації NGO «Public Advocacy», яка ініціювала звернення до ООН від імені архієпископа Івано-Франківського і Коломийського Серафима, котрий також є головою релігійної громади, яка здійснює богослужіння у цьому храмі, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на NGO «Public Advocacy».

Звернення про порушення прав релігійної громади УПЦ Комітет із прав людини ООН розглянув відповідно до додаткового протоколу до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

За словами голови NGO «Public Advocacy» Олега Денисова, правозахисна організація вимушена була звернутися до міжнародної інстанції, оскільки не бачила належної реакції на систематичні порушення прав віруючих УПЦ з боку держави щодо припинення цього.

«Тому в 2019 році наша організація почала здійснювати прямі звернення до міжнародних інстанцій як від імені НВО, так і від імені потерпілих з тим, щоб посилити правову роботу щодо захисту потерпілих УПЦ, — розповів правозахисник. — Справа про виселення Івано-Франківської єпархії і релігійної громади УПЦ з будівлі, що їм належить, є резонансною, оскільки державні органи зробили прямі кроки, спрямовані на виселення віруючих з будівлі, що їм належить з 1991 року».

Як зазначив Олег Денисов, попри те, що громада УПЦ виграла судові процеси про розірвання договору користування храмом, які були ініційовані державною адміністрацією, вже 14 листопада 2019 року було відкрито виконавче провадження, спрямоване на виселення релігійних організацій УПЦ з храму.

«Таким чином ми встановили, що кроки державних органів з виселення віруючих носять явно дискримінаційний характер — і ми вирішили звернутися до відповідних міжнародних інстанцій з тим, щоб були вжиті конкретні заходи щодо захисту віруючих. У результаті Комітет з прав людини ООН ухвалив обґрунтоване і справедливе рішення, і тепер віруючі УПЦ не можуть бути виселені з приміщення, що їм належить», — зазначив він.

Підготовку юридичних документів у справі здійснила юридична фірма «Денисов і партнери», яка залучається для захисту інтересів віруючих за дорученням неурядової організації «Public Advocacy», що має консультаційний статус при Економічній і Соціальній Раді ООН.

Нагадаємо, що в жовтні 2019 року Апеляційний суд у Львові прийняв чергове рішення про звільнення громадою Української Православної Церкви орендованих в Івано-Франківської міської ради приміщень, за позовом останньої. Конфлікт навколо будівлі розпочався ще з  кінця 2016 року, коли Львівський апеляційний господарський суд виніс рішення, яким задовольнив позовні вимоги виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради у справі про розірвання договору оренди приміщення храму по вул. Чорновола, 6  з Івано-Франківською єпархією УПЦ, тим самим позбавивши єпархію канцелярії, а громаду Преображення Господнього – храму. Релігійна громада Спасо-Преображенського храму УПЦ вимушена була у судах різних інстанцій відстоювати своє право на приміщення. 17 березня 2017 року у Верховному суді України підтвердили законність прав православних іванофранківців.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1955

Залишити відповідь