Донька священника, ризикуючи життям, врятувала хворих від пожежі

Капітан медичної служби Таїсія Криворучко – донька священника УПЦ, настоятеля храму села Залаззя Любешівського району Волинської області протоієрея Миколи — ризикуючи життям, врятувала хворих від масштабної пожежі, що сталася у Луцькому гарнізонному військовому шпиталі 20 вересня 2019 року. Про події тієї страшної ночі та про те, як сьогодні складається доля доньки священника, яка здійснила героїчний вчинок, 23 листопада повідомили у Камінь-Каширському благочинні Волинської єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Про масштабну пожежу в Луцькому гарнізонному військовому шпиталі, котра вночі 20 вересня охопила дах та верхній поверх будівлі, було повідомлено в різних ЗМІ, і читачі з полегшенням дізнавалися про те, що, завдяки медперсоналу, не з’явилося жодного постраждалого.

Черговою по частині тієї ночі як раз була капітан медичної служби Таїсія Криворучко – донька священника Волинської єпархії УПЦ. Вона разом із  підпорядкованим медперсоналом зуміли так організувати евакуацію хворих, що в результаті їхнього жертовного подвигу ніхто не постраждав.

Капітан Таїсія розповіла, як передавало видання «Район. Луцьк»: «Ніякого запаху диму чи інших передумов, які б мене насторожили, не помітила. О 22.00 закриваються всі входи на територію госпіталю. Десь після другої години ночі, коли я перебувала у черговому кабінеті, до мене забіг пацієнт з палати навпроти, і повідомив, що почув тріск і запах диму, що, можливо, в нас пожежа. Я побігла за ключем від запасного виходу, що виходить у дворик будівлі, адже тільки там можна спостерігати госпіталь з усіх сторін. На даху побачила вже інтенсивне полум’я і дим. Обдзвонила всі відділення, щоб медичні сестри розпочали евакуацію пацієнтів, паралельно давши команду повідомити про пожежу Державну службу з надзвичайних ситуацій».

Як зазначила капітан Т. Криворучко, дуже оперативно спрацювали медсестри у терапевтичному, хірургічному та травматологічному відділеннях. Там перебували лежачі післяопераційні пацієнти. «Таких у нас було 7 осіб. На щастя, нікого не було у реанімації. Без паніки їх поклали на носилки і вони були евакуйовані. У кожному відділенні є пожежний розрахунок, який складається з військовослужбовців контрактної, строкової служби, які вже йдуть на виписку, тобто тих людей, яких медична сестра може покликати на допомогу», – розповіла вона.

До гасіння пожежі залучили 12 пожежних машин. Техніку довелося викликати навіть із сусідніх райцентрів. Боротьбу з вогнем вели пів сотні рятувальників на кількох ділянках. Будівля, у якій розташовується госпіталь, є старовинною і має дах з дерев’яною основою, що і стало причиною миттєвого займання.

«Швидко приїхала перша пожежна машина. Водночас вогонь почав розповсюджуватися далі по площі покрівлі і пожежникам стало ясно, що однією машиною тут не обійтись. Я показувала рятувальникам всі підходи і під’їзди до госпіталю. Дуже швидко унеможливилась евакуація через центральний вхід, тому що там диміло і падало. Почали виходити через запасні. Евакуація зайняла від сили хвилин п’ятнадцять, після чого всі 71 пацієнт вже були у безпеці», – додає Таїсія.

Того дня на лікуванні у закладі перебували 92 пацієнти, 21 з яких – на денному стаціонарі, тобто ті, які не потребують цілодобового лікарського нагляду. Всіх евакуйованих розподілили в обласному госпіталі ветеранів війни, у міській інфекційній та обласній клінічній лікарнях.

«Хтось питає, чи був якийсь страх чи переляк? Та не було такого. В першу чергу думаєш про хворих, про правильну евакуацію, щоб ніхто не залишився у госпіталі, щоб нікого не привалило, щоб ніхто не надихався димом. Це треба робити якомога швидше. Коли думаєш про це все, то нема вже ніякого страху. Робиш, то й все. Життя та здоров’я людей є понад усе», – резюмує Т. Криворучко.

Як розповіли в Камінь-Каширському благочинні, непросто було батькам благословляти доньку в 2015 р. на військову службу, але їхня щира молитва стала тим покровом, який беріг Таїсію в зоні проведення АТО і в подальшому виконанні присяги на вірність народу України.

На цей час капітан Таїсія Криворучко проходить службу на посаді начальника неврологічного відділення.

У минулому було навчання у Дніпропетровській медичній та Українській військово-медичній академіях, перебування у медичній роті в 17-й окремій танковій Криворізькій бригаді.

Як відзначають в єпархії, приклад доньки священника Таїсії Криворучко яскраво свідчить, що попри всілякі нісенітниці, що розповсюджуються деякими недобросовісними ЗМІ щодо духовенства УПЦ, в сім’ях священнослужителів виховуються справжні християни та щирі патріоти своєї Батьківщини, котрі дієво виконують слова Спасителя про те, що немає більшої від тієї любові, коли хто ладен життя своє покласти за інших (Див. Ін.15:13).

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1825

Залишити відповідь