Києво-Печерській Лаврі передали частку мощей прп. Феодосія

Середа, 11.12.2019 12:57

Частку мощей одного з засновників Святої Успенської Києво-Печерської Лаври, преподобного Феодосія Печерського, передали в обитель у цьому році. Про це сказав намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел в інтерв’ю сайту lavra.ua 6 грудня 2019 року, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Разом з цією святинею монастирю подаровані частки мощей ще двох святих. «У цьому році у нас велика радість. Одна людина родом з України викупила для нас велику частку мощей святої великомучениці Варвари, святителя Миколи Чудотворця, святого апостола Андрія Первозванного. Господь послав нам частинку мощей преподобного Феодосія, ігумена Печерського, і, якщо Господь благословить, ми хочемо виготовити раку, в яку будуть поміщені мощі одного з засновників Святої Печерської обителі», — сказав владика Павел.

Нагадаємо, через 18 років після смерті преподобного Феодосія, в 1091 році, його мощі були перенесені з Дальніх печер до Великої церкви — Успенського собору. Цю подію Церква відзначає 27 серпня. До навали хана Батия мощі спочивали біля південної стіни головного приділу собору. У дні татаро-монгольської навали їх сховали під спуд (поховали), щоб святиню не споганили язичники. Під землею мощі спочивають і понині. Точне їхнє місцезнаходження невідоме.

У Дальніх печерах Лаври на честь преподобного Феодосія освячений один з храмів. Також в них знаходиться келія преподобного і кенотаф на місці, де він був спочатку похований.

Використано матеріали foma.in.ua

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1464

Залишити відповідь