Слово на вручення жезла єпископу Вишневському Спиридону

Субота, 14.12.2019 21:27

СЛОВО НА ВРУЧЕННЯ ЖЕЗЛА

ПРЕОСВЯЩЕННОМУ СПИРИДОНУ,

ЄПИСКОПУ ВИШНЕВСЬКОМУ

 

 

Преосвященний єпископе Спиридоне!

Вітаю тебе з долученням до сонму архієреїв Божих. Закарбуй у пам’яті цей день і ту мить, коли на главу твою були покладені євангельські письмена як образ десниці Вишнього, Який покликав тебе і поставив благовістити народам Царство Своє. Як наголошує святитель Симеон, архієпископ Солунський, дією благодаті Святого Духа ти став сопрестольний апостолам, продовжувачем служіння тих, що від самого початку були очевидцями і служителями Бога Слова (Лк. 1:2).

Апостольське служіння — це свідчення про Христа. Тому, як передає нам книга Діянь, цей жереб може прийняти тільки той, хто сам був очевидцем і свідком, коли перебував і ходив по землі Господь Іісус (Діян. 1:21-22). Але незважаючи на те, що вже дві тисячі років минуло з тих часів, Спаситель продовжує перебувати у Своїй Церкві по всі дні до кінця віку (Мф. 28:20). І ти, осягаючи богословські науки, проникав у тайни Домобудівництва нашого спасіння. Зростаючи від сили в силу (Пс. 83:8) у ступенях священства, ти возходив на гору богопізнання, ставши дійсно співучасником євангельських подій. І на цьому шляху богопізнання у тебе було багато прекрасних вчителів, про яких ти вселюдно свідчив в слові при нареченні. Вся твоя родина глибоко укорінена в вірі та любові до Христа і ці ж чесноти вони намагалися виховати і в тобі. Віримо, що в цей день твоєї особистої П’ятидесятниці, знаходячись в цьому прекрасному новоосвяченому храмі, який став на сьогодні Сіонською горницею, всі твої близькі та знайомі, як живі, так і ті, хто вже знаходиться в іншобутті, щиро молились Пастиреначальнику, щоби ти узрів світло істинне і прийняв Духа Небесного, Який Своєю дією доповнив те, чого тобі не вистачало.

Як новопоставлений єпископ, ти маєш чітко усвідомити і твердо пам’ятати: твоя апостольська спадкоємність повинна проявлятися не тільки в історичному зв’язку — через покладання рук Архієреїв, але й у збереженні чистоти Апостольської віри та вірності Апостольському покликанню. Бо єпископ повинен бути непорочний, як Божий домобудівник, таким, що додержується правдивого слова, згідно з вченням, щоб він мав силу й наставляти в здоровому вченні, і викривати противників (Тит. 1:7, 9), — заповідує верховний серед апостолів святий Павел.

Будучі посланими вчити та напоумлювати інших, апостоли завжди залишалися смиренними учнями Христовими, постійно готовими вчиняти згідно Його одкровень і настанов. Так само і ти, сходячи на висоту архієрейської кафедри, не забувай, що попереду є ще багато чому вчитися та осягати розумом і досвідом.

Священним Синодом Української Православної Церкви ти призначений єпископом Вишневським, вікарієм Київської митрополії. Отримуючи особливий уділ для архіпастирського служіння, пам’ятай про соборну природу Святої Церкви. Живи і дій у згоді з братією своєю, не мудрствуй і не вчиняй нічого за власним розсудом, зберігай мир церковний, щоби бути бездоганним й чистим, непорочним серед непокірного і розбещеного роду, в якому маємо сяяти, як світила у світі (див. Флп. 2:15). Цей намір ти засвідчив сьогодні своєю обітницею.

Возлюблений собрате! Запалений нині вогняними язиками Святого Духа, прийми цей жезл і зійди на свічник церковний. Простягни руки свої до народу Божого і подай святительське благословення тим, хто в молитві за тебе став учасником сьогоднішнього священного торжества.

+ОНУФРІЙ, 

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

13 грудня 2019 року,

м. Київ

Просмотров: 269

Залишити відповідь