Виповнився рік, як перша парафія УПЦ на Буковині розпочала цілодобове молитовне стояння

Понеділок, 27.01.2020 12:57

27 січня 2020 року виповнюється рік, як парафіяни храму на честь Успіння Божої Матері села Васловівці Заставнівського благочиння Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ одними з перших в Україні почали цілодобово звершувати молитовне стояння в храмі заради збереження святині від захоплення її прихильниками «ПЦУ». Православні буковинці відстоюють своє право залишатись в лоні канонічної Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

Настоятель Свято-Успенського храму Іоан Кузь, вітаючи парафіян з річницею молитовного цілодобового стояння в храмі, відзначив, що це далеко не радісна подія у житті парафії.

Саме рік тому розкол у Церкві вніс розділення й у сім’ї, серед сусідів та змусив парафіян УПЦ відстоювати право на сповідання своєї віри.

“Ми цілий рік цілодобово молимося тут в храмі… не для того, щоб комусь щось довести, а для того, щоб зберегти канони і ту віру, яку нам передали наші діди та прадіди”, – сказав священник.

Васловівцівська парафія однією з перших у єпархії зазнали утисків від послідовників новоствореної структури, які почали рейдерські захоплювати храми УПЦ. Релігійна громада першою в Україні розпочала цілодобове молитовне стояння задля збереження святині і вірності канонічній Православній Церкві та вже рік захищає свою віру.

«За цей період вірянам довелося перетерпіти утиски від діяльності районного голови Заставнівського району Кітара Ю.В. (нині колишній голова), який родом з Васловівців, булінг дітей у школі, образи, знущання, зняття воріт храму та проникнення з болгаркою на територію храму прихильників ПЦУ тощо», — йдеться у повідомленні єпархії.

Зазначається, що українські суди затягують процес за позовом парафії щодо скасування протизаконної перереєстрації статуту релігійної громади УПЦ в «ПЦУ» і справу «продовжують перекидати з одного суду до іншого».

«Слава Богу, цілодобовою молитвою вірян та настоятеля, молитвою Блаженнішого митрополита Онуфрія, митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія та всіх небайдужих Господь оберігає це святе місце», — підкреслюють у прес-службі та бажають настоятелю та вірянам храму витримати усі спокуси, які припали на їх долю.

Щоб подякувати за молитовний подвиг та відзначити парафіян за їх віддане сповідання віри митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій передав настоятелю і вірянам торти із зображенням їхнього храму.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1408

Залишити відповідь