Релігійна спільнота закликає парламентарів доопрацювати законопроект про медіа

Четвер, 13.02.2020 14:07

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій скерувала свої поправки до проекту Закону України «Про медіа» та ініціює зустріч у профільному Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики задля усунення суттєвих недоліків законопроекту, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Інститут релігійної свободи.

Настороженість Всеукраїнської Ради Церков викликало положення п.3 частини 1 статті 37 законопроекту № 2693, які передбачають заборону поширення висловлювань, що є дискримінаційними стосовно окремих осіб та їх груп.

Зокрема за такі висловлювання передбачається штраф у розмірі від 23 615 до 236 150 гривень для друкованих медіа та навіть блокування для онлайн-медіа.

Як відзначається, таке формулювання є вкрай небезпечним для свободи слова та вираження поглядів в Україні, адже дискримінаційними можна назвати широке коло пропозицій і ініціатив: як приклад, позитивна дискримінація, спрямована на забезпечення гідних умов життєдіяльності людей з особливими потребами, багатодітних родин, малозабезпечених верств населення, ветеранів АТО/ООС тощо.

На переконання ВРЦіРО, задля досягнення мети, передбаченої згаданим положенням проекту, достатньо п. 2 частини 1 статті 37 законопроекту, який забороняє поширювати «висловлювання, що розпалюють національну, расову чи релігійну ворожнечу чи ненависть до окремих осіб чи їх груп», а також практичної реалізації чинного Закону України «Про захист суспільної моралі».

Всеукраїнська Рада Церков піддала критиці положення законопроекту № 2693, які забороняють релігійним організаціям засновувати, володіти чи управляти аудіовізуальними медіа (ч. 3 статті 21 проекту), подібно до дій атеїстичного, ідеологічно заангажованого радянського режиму.

Такий підхід є неприпустимим у демократичному, плюралістичному і вільному суспільстві, яким є Україна, в тому числі враховуючи гарантії ідеологічної багатоманітності та заборони цензури, передбачені статтями 15 та 24 Конституції України.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій запропонувала керівництву профільного Комітету обговорити шляхи усунення цих суттєвих недоліки проекту Закону «Про медіа» під час спільної наради за участі співавторів ініціативи та фахівців з боку ВРЦіРО.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 176

Залишити відповідь