В єпархіях Української Православної Церкви відбулися заходи до дня православної молоді — репортаж

Вівторок, 18.02.2020 10:15

У день Стрітення Господнього, 15 лютого, у православному світі відзначається і Всесвітній день православної молоді. У єпархіях Української Православної Церкви вже традиційно відбулися заходи, присвячені цій даті для молодих вірян. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

14 лютого 2020 року, з благословення митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, священнослужителі та православна молодь Полтави провели місіонерсько-просвітницьку акцію “Love is…” (“Любов це…”), передає прес-служба Полтавської єпархії.

Люди виймали записки з цитатами зі Священного Писання, Святих отців та класиків світової літератури про любов, і кожному учаснику було запропоновано поміркувати над даним висловом, а потім спробувати обґрунтувати поняття любові своїми словами.

Метою даного заходу було підкреслити значення любові в житті людини, а особливо християнина.

Священники та православна молодь намагалися донести до уваги та свідомості полтавчан, що для любові не потрібен один якийсь конкретний день, а любов повинна бути кожного дня – адже Бог є любов.

Учасники проекту, які відповідали на запитання волонтерів, констатували, що дізналися багато нового про любов.

16 лютого в Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі було звершено молебень біля мощей святителя Іларіона – небесного покровителя православного молодіжного руху Полтавської єпархії, зазначається на сайті єпархії.

Богослужіння звершили священники, відповідальні за роботу з молоддю. “Єдиними устами і єдиним серцем” учасники полтавської “молодіжки” співали акафіст святителю Іларіону і просили його благословення та допомоги.

У 1903 році єпископом Полтавським і Переяславським Іларіоном (Юшеновим) при Макаріївській церкві м.Полтави було створено Макаріївське молодіжне братство. Першим його головою та попечителем став сам Преосвященний єпископ Іларіон. Він же брав діяльну особисту участь в роботі братства, основним завданням якого були просвітницька та соціальна діяльність.

Робота братства була перервана революційними подіями 1917 року. У 2004 році при Макаріївському кафедральному соборі м. Полтави була відроджена діяльність Макарівського молодіжного братства у вигляді Православного молодіжного клубу.

Після прославлення в лику святих у 2015 році святитель Іларіон (Юшенов) вважається небесним покровителем молодіжного руху Полтавської єпархії.

16 лютого, з благословення митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна, в конференц-залі Херсонського єпархіального управління пройшов семінар на тему «Один раз на все життя». Семінар був організований відділом у справах сім’ї Херсонської єпархії УПЦ, разом з Центром захисту материнства і дитинства «Життя», до Дня православної молоді, повідомляє прес-служба Херсонської єпархії.

На зустрічі обговорювалися питання особистих взаємин і створення сім’ї. В роботі семінару взяли участь священнослужителі Херсонської єпархії, православні активісти, представники православної молоді і парафіяни різних храмів міста. Також на семінар було запрошено завідувач науково-методичної лабораторії психології і соціальної роботи КВНЗ «Херсонської академії неперервної освіти» Мартиненко Артем Леонідович, який розповів про шляхи вирішення сімейних конфліктів.

Зустріч молоді єпархії в день Стрітення Господнього відбувається традиційно. Не став виключенням і цей рік. Подія відбулася в Красногірському Всіхсвятському чоловічому монастирі Мукачева.

У Мукачеві під час традиційної зустрічі молоді митрополит Мукачівський і Ужгородський Феодор розкрив перед молоддю тему: “Життя сучасної молоді перед викликами сьогодення”, передає сайт Мукачівської єпархії.

З відповідними доповідями на зібрання також виступали: Валерія Тайз, практичний психолог, психолог-експерт на радіо Закарпаття, член спілки Психотерапевтів України, протоієрей Василій Юрина, Емілія Машіко (Мукачівське братство в честь прп. Сергія Радонезького, Оксана Ковач, директор Реабілітаційного центру м. Мукачева (мама особливої дитини з вадами).

Бесіда була організована з ініціативи голови єпархіального молодіжного відділу, архімандрита Агапіта (Шпиняка).

В кінці зустрічі, ігумен обителі, архімандрит Іларій (Гаврилець) пригостив всіх присутніх монастирською трапезою.

З благословіння архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, до Всесвітнього дня православної молоді у Луцьку, 13 лютого, у Палаці учнівської молоді відбувся щорічний фестиваль “Стрітенняfest”, повідомляє сайт Волинської духовної семінарії. 

Вітальну адресу від архієпископа Нафанаїла зачитав благочинний Луцького центрального округу протоієрей Олександр Богданов. У ній архієрей наголосив, що використання сучасних методів по роботі із молоддю у Православній Церкві є плідним та результативним.

Україна вважається християнською країною, при чому більшість християн нашої Держави називають себе православними. Разом із тим, в останні роки кількість абортів в Україні сягнуло 250 тисяч, а щодо шлюбів, то, згідно зі статистикою, із 10 подружжів розпадається майже кожен другий шлюб. Навіть серед тих, хто регулярно відвідує церкву багато є таких вірян, які духовне життя відтісняють, так би мовити, на другий план свого повсякдення. Чому так відбувається і як цьому зарадити – на ці та інші питання відповідь у тематичній лекції спробував дати особливий гість “Стрітенняfestу” профессор КДА протоієрей Олексій Добош.

Зокрема священник розповів, що серед тих громадян нашої держави, які називають себе вірними Української Православної Церкви, практикуючими, тобто воцерковленими православними християнами, які щонеділі відвідують храми є лише 21%. А відсоток молодих людей віком від 12 до 25 років серед цієї категорії становить 4 %.

Він закликав православних молодих людей проповідувати Православ’я своїм власним життям, для чого потрібно повсякчас пам’ятати про Божу присутність, бачити образ Божий у ближньому, а також не боятися свідчити про біблійну позицію стосовно того чи іншого суспільного явища чи життєвої ситуації.

“(Перші – ред.) християни проповідували самим своїм життям, їх сусіди знали – біля мене живе християнин, і, споглядаючи на їх життя, вони хотіли бути схожими на них”, – сказав протоієрей Олексій Добош.

Свої знання євангельської історії молоді люди мали можливість перевірити в ході призової інтелектуальної біблійної гри “О, щасливчик!”.

Наприкінці заходу молодь поспілкувалася зі священнослужителями та подискутувала на тему “Православна сім’я та шляхи її успішної побудови”.

“Цьогорічний “Стрітенняfest” мені дуже сподобався, було дуже цікаво. Між іншим, мене дуже вразили ті статистичні дані, які наводив отець Олексій Добош, вразили та навіть дещо приголомшили. Отож, це повинно спонукати нас – православних молодих людей справді проповідувати віру Христову самим нашим життям, зацікавлювати наших однолітків, бути “світлом для світу”, як і заповідав нам Господь наш Іісус Христос”, – такими міркуваннями поділився студент І курсу Волинської духовної семінарії Павло Горбовий.

16 лютого, з благословення митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, відбувся традиційний єпархіальний захід “День Православної молоді”. У вечорі взяли участь представники молодіжок та недільних шкіл Бориспільської єпархії (близько 150 учасників), передає єпархіальна прес-служба.

Захід пройшов у форматі кінофоруму. Молодь підготувала різні короткометражки розкриваючи соціальні проблеми: виховання дітей, відношення до батьків, залежність від мобільних телефонів, дію промислу Божого у житті людини та ін. На початку заходу зі словами привітання до молоді звернувся єпископ Згурівський Амвросій. Владика побажав Божого благословіння на подальші труди та подякував організаторам вечора.

Також на свято традиційно прибули гості із Волинської єпархії. Презентували декілька відеороликів, поділились досвідом роботи, а також провели гру із залом. Переможці отримали подарунки. На завершення заходу для всіх учасників Кінофоруму був організований солодкий стіл.

У недільній школі при Свято-Вознесенському кафедральному соборі Конотопа вечір православної молоді відкрив архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, повідомляє прес-служба Конотопської єпархії. 

Священник Владислав Горицький провів інтелектуальну гру у якій учасники з двох команд давали відповіді на запитання із Священного Письма та Богослужіння. Протоієрей Володимир Ковшар прокоментував повчальні відео ролики. Вечір закінчився бесідою за чаєм та солодощами.

16 лютого на території комплексу храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Вінниці відбулась зустріч молоді із протоієреєм Тарасієм Забудько (Кам‘янець-Подільська єпархія). Тема зустрічі – «Православна сім‘я – актуальні проблеми», повідомляє прес-служба Вінницької єпархії.

Захід організований керівником Молодіжного відділу архімандритом Аркадієм (Сенчуківським) та настоятелем храму Різдва Богородиці протоієреєм Максимом Мельничуком. Зокрема, учасники Різдвяного флешмобу, який відбувся у січні, отримали сертифікати від митрополита Варсонофія.

16 лютого, з благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, у рамках святкування Міжнародного Дня Православної Молоді в Ізмаїльському благочинні Одеської єпархії відбулося ряд заходів, повідомляє прес-служба Одеської єпархії.

У Свято-Покровському кафедральному соборі єпископ Болградський Сергій звершив молебень. Після чого  в актовій залі відбувся перший міжпарафіяльний турнір з тенісу, організований православною молоддю Ізмаїла “Голос Молодої Душі” та віряни парафії.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 467

Залишити відповідь