Життя без Бога — це жалюгідне існування, а ми думаємо, що нормально живемо — Предстоятель (+відео)

Нормальний стан — це коли людина наповнюється божественним миром, коли в її душі спокій і тиха радість.

Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в Неділю спогаду вигнання Адама з Раю.

Предстоятель нагадав, що людство після гріхопадіння Адама і Єви, позбулося райського життя. І повернути його можна перш за все за допомогою посту і молитви.

«Постом ми повинні себе упорядковувати — і своє тіло, і душу. Зробити себе здатними жити з Богом і насолоджуватися тими благами, які отримує людина, яка живе з Богом», — пояснив Архіпастир.

Він розповів, що людина далека від Бога, не може зрозуміти, що є щось «солодке, красиве і світле», тому що ніколи цього «не куштувала і не бачила».

«Ми думаємо, що те існування, яке ми ведемо — це нормально, але це не нормально, — підкреслив Блаженніший владика. — Нормально — це коли людина наповнюється божественним миром, коли в її душі спокій, коли в її душі тиха радість … для неї все добре. У неї немає якихось претензій, нарікань».

По слову Його Блаженства, така людина все приймає з вдячністю: «все для неї приносить радість».

«Тому ми повинні, дорогі брати і сестри, хоча б трішечки себе впорядкувати і привести в такий стан, щоб ми могли правильно спілкуватися з Богом, щоб ми могли творити волю Божу, упокорювалися перед Богом. Ми повинні змушувати себе постити і молитися. А час цей настає з завтрашнього дня.

Нехай кожен з вас, наскільки зможе, обмежить себе в їжі, нехай змушує себе трішки більше помолитися, і це буде маленький подвиг, який буде приносити, хоча і не велику, але все-таки користь. А ми знаємо, що якщо піщинка до піщинки прикладається, то зрештою утворюється щось велике, те, що має значення і вагу для нас.

Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб ми трудилися в пості і молитві, щоб ми постом і молитвою підіймалися до Бога і щоб мир Божий, боже благословення наповнювали нашу душу», — побажав Митрополит Онуфрій.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2067

Залишити відповідь