Рік після побиття в Баранівці на Житомирщині: Парафія УПЦ зростає, а в «ПЦУ» так і не служать

За рік після жорстокої спроби захоплення православного храму активісти «ПЦУ» так і не почали здійснювати богослужіння, розповів священник Роман Клим.

У Прощену неділю, 1 березня 2020 року, в православній громаді храму Різдва Пресвятої Богородиці, що в селі Баранівка Житомирської області, згадували річницю спроби захоплення храму активістами «ПЦУ». Настоятель церкви протоієрей Роман Клим розповів, як зараз живе очолювана священнослужителем релігійна громада, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт СПЖ.

«Прихід наш зміцнився, служимо, працюємо, звершуємо усі служби Великого посту. Прихід примножився, багато людей поміняли свою думку щодо «ПЦУ», хоча ті, хто був радикально налаштований, і зараз продовжують», – зазначив священник.

Прихильники розкольницької структури періодично потай організовують збори, проводять заходи з тим, щоб забрати храм, але до справи, милістю Бога, не доходить. Настоятель пов’язує це зі зміною влади, з відсутністю фінансування.

«За рік все затихло, немає таких агресивно налаштованих людей. Того року прихожан нашого храму обзивали на вулиці, на них кричали. А зараз припинилося фінансування, ось і притихли всі. Дивляться, чого очікувати від нинішньої влади».

За словами настоятеля, прихильники «ПЦУ» так і не організували прихід – ані священника, ані постійного місця для молитви у них немає. У той час, як в храм Різдва Богородиці на богослужіння приходить близько 300 осіб.

«Самі не будують нічого, – розповідає про розкольників отець Роман, – і не будуть будувати, тому що люди невіруючі, нецерковні. Того року, під час захоплення храму, завалили фонтан на вулиці, хоча він нікому не заважав і дітям був на радість. Тобто, активісти хотіли відібрати храм не для молитви, а для знущання. Глава прихильників «ПЦУ», якого вони самі ж і вибрали, ніколи в храм не ходив, колишній комуніст, який не має ніякого відношення до церкви. Юрист, яка його підтримує, в церкві не була. Я сумніваюся, що ці люди “Отче наш” знають. Люди не мають поняття, навіщо йти в храм».

Попри те, що пройшло багато часу після трагічних подій в Баранівці, отець Роман з болем в голосі говорить про події тих днів.

«Я з того часу ще жодного разу не дивився відео спроби захоплення нашого храму. Не можу. Навіть, коли бачу картинку… Не можу. Настільки болить душа і переживання такі… Тому я мало приділяю уваги тому, що сталося. Намагаюся працювати, молитися, примножувати прихід свій людьми, щоб вони раділи. Ми за цей рік зробили іконостас новий в храмі дерев’яний, різьблений, величезний. Люди задоволені, робиться якийсь ремонт. Просимо у Бога допомоги, а там – як Господь дасть.

Я своїх прихожан завжди наставляю так, щоб вони були з миром, з любов’ю. Потрібно любити всіх людей. Навіть тих, які приходили захоплювати храм, я ні разу не назвав поганими. У них помутнів розум і ось вони так вчинили. Ми за них молимося і переживаємо, щоб Господь послав їм покаяння і спасіння, прощення всіх гріхів».

Нагадаємо, 10 березня 2019 року, в Прощену неділю, активісти «ПЦУ» спробували штурмом взяти православну церкву в селі Баранівка. Віруючих били і душили, в черниць, які прибули з сусіднього монастиря, кидали яйця, а наперсний священицький хрест прихильники структури Епіфанія Думенко втоптали в землю.

Читайте також: «Немає кому служити, немає кому на служби ходити»: на Волині храми, захоплені «ПЦУ», пустують

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 4017

Залишити відповідь