Хресними ходами в свято Торжества Православ’я, що відзначається в першу неділю Великого посту, віруючі Української Православної Церкви пройдуть вулицями Вінниці, Запоріжжя, Одеси, Рівного, Чернігова. Правлячі архієреї запрошують усіх православних християн приєднуватися до спільної молитви 8 березня 2020 року. Про це повідомляє Інформаційний відділ УПЦ з посиланням на прес-служби єпархій.
У Вінниці Хресний хід розпочнеться о 15:30 від Воскресенського храму (Хмельницьке шосе, 5). «Запрошую всіх вірних нашої Вінницької єпархії! Хто має можливість, приходьте 8 березня на 15:00 до Воскресенського храму Вінниці, щоб разом із вами ми пройшли Хресною ходою до захопленого Преображенського собору, де звершимо молебень Торжеству Православ’я. Прославимо Бога Спасителя, Який дарує нам віру, Який дарує нам милості і попросимо, щоб Він зміцнив нас у вірі нашій. Тому всіх, хто бажає, будь ласка, запрошую!», — запросив вінничан митрополит Вінницький і Барський Варсонофій в ефірі програми «Великий піст з отцем Олександром Клименком».
На хресну ходу доставлять три ікони Пресвятої Богородиці: Барську, Івервську та Писарівську, також організатори повідомляють, що благословляється віруючим брати з собою шановані ними ікони.
Хресний хід в Запоріжжі розпочнеться о 15.00 біля храму на честь святих Петра і Февронії. Разом з чудотворними іконами Божої Матері «Глинська» і «Самарська», а також часткою мощей святого Іоанна Хрестителя духовенство і віруючі на чолі з митрополитом Запорізьким і Мелітопольським Лукою пройде майже 2,5 кілометра – до Свято-Покровському архієрейському собору, де відбудеться Чин Торжества православ’я.
Минулого року в молитовному ході взяло участь близько 10 тисяч віруючих.
Загальноміська Хресна хода в Одесі відбудеться на Соборній площі. О 12.00 в Спасо-Преображенському соборі митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершить чин Торжества Православ’я, на який прибудуть хресні ходи з усіх православних храмів міста. Молільники принесуть шановані святині – чудотворні ікони Божої Матері і ковчеги з частками мощей святих. Після звершення чину все духовенство міста з преднесенням цих святинь звершить Хресний хід Соборною площею, підносячи до Господа молитви про Україну та її благочестивий народ.
«Запрошуємо в цей день всіх православних жителів нашого міста приєднатися до соборної молитви і ще раз засвідчити свою вірність Святому Православ’ю», – пише прес-служба Одеської єпархії.
Такі ж Хресні ходи будуть здійснені у всіх населених пунктах Одеської єпархії.
Минулої весни в Хресній ході в Одесі молилися понад 10 тисяч одеситів.
У Рівному святкова Хресна хода розпочнеться о 16.00 біля Свято-Воскресенського кафедрального собору. Віруючі пройдуть близько 3-х кілометрів до Георгіївського подвір’я Свято-Миколаївського монастиря, де просто неба буде відслужений молебень Торжества Православ’я. На початку колони нестимуть храмові ікони з усіх церков Рівного і чудотворні образи з декількох монастирів Рівненської єпархії.
Традиційно в молитовному ході беруть участь тисячі віруючих.
Традиційний в день Торжества Православ’я Хресний хід в Чернігові відбудеться у 21-й раз. Молитовний хід по маршруту довжиною більш як 30 кілометрів почнеться після Божественної літургії, яка буде звершена в Спасо-Преображенському соборі. За день віряни обійдуть всі храми міста, у кожної церкви (а також на місцях храмів, зруйнованих в ХХ столітті) запланована зупинка для здійснення молитов про мир в Україні.
Хресний хід розпочнеться о 8.30 і відбудеться за маршрутом: вул. Преображенська – Алея Героїв (до Червоної площі) – вул. Шевченка – храм на честь усіх Чернігівських святих – вул. Рокоссовського – вул. 77-ї Гвардійської дивізії – вул. Героїв Чорнобиля – Свято-Миколаївський храм – вул. Алексєєва – пр. Миру – храм на честь Архістратига Михаїла – вул. Козацька – храм Різдва Христового – вул. Незалежності – вул. Любецька – храм на честь ікони Божої Матері «Володимирська» – вул. Поліська – вул. Мазепи – Свято-Воскресенський храм – вул. Реміснича – храм Казанської ікони Божої Матері – вул. Коцюбинського – вул. Хлібопекарська – Свято-Успенський Єлецький монастир – вул. Князя Чорного – вул. Толстого – вул. Іллінська – будиночок преподобного Лаврентія Чернігівського – Свято-Троїцький собор.

Нагадаємо, свято Торжество Православ’я було встановлено у IX столітті в пам’ять про перемогу над єрессю іконоборства, суттю якої було заперечення вшанування ікон.
У 730 році візантійський імператор Лев III Ісавр заборонив шанування ікон. Результатом цього рішення стало знищення тисяч ікон, а також мозаїк, фресок, статуй святих і розписних вівтарів у багатьох храмах. Іконоборство було офіційно визнано у 754 році на так званому іконобочому соборі за підтримки імператора Костянтина V Копронима, суворо ополчилися на православних шанувальників ікон, особливо ченців. За своєю жорстокістю іконоборчі гоніння можна було порівняти з гоніннями на Церкву язичницьких імператорів Діоклетіана і Нерона. За свідченням літописця Феофана, сучасника цих сумних подій, імператор: «… багатьох ченців повбивав ударами бичів, і навіть мечем, і незліченну кількість осліпив; у деяких обмазували бороду воском і маслом, підпускав вогонь і таким чином обпікав обличчя та їхні голови; інших після багатьох мук відсилав у вигнання».
Боротьба з іконошануванням розтягнулася майже на сторіччя і припинилася лише у 843 році, коли з ініціативи імператриці Феодори в Константинополі був скликаний Собор, на якому було вирішено відновити шанування ікон в Церкві. Після того як Собор засудив єретиків-іконоборців, Феодора влаштувала церковне торжество, яке припало на першу неділю Великого посту. В той день патріарх, митрополити, ігумени монастирів, священики і безліч мирян вперше за багато десятиліть відкрито вийшли на вулиці столиці з іконами в руках. До них приєдналася і сама імператриця Феодора. На спомин про цю подію щороку в першу неділю Великого посту Православна Церква урочисто святкує відновлення іконошанування, іменоване Торжеством Православ’я.
Використано матеріали Вінницької, Запорізької, Рівненської,
Одеської, Чернігівської єпархій, foma.in.ua
Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!
Просмотров: 3247