На Рівненщині та Волині тривають протистояння, спровоковані утворенням «ПЦУ» (оновлено, відео)

11 березня близько 16 годин прихильники «ПЦУ» заволоділи церквою в селі Будераж Здолбунівського району Рівненської області, в черговий раз порушивши домовленість не відкривати церкву до рішення суду, зрізали замки на дверях. Парафія храму Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ в селі Сусваль Володимир-Волинського району Волинської області із-за незаконних дій місцевої влади, яка попри те, що справа про незаконну перереєстрацію ще розглядається у суді, передала храм УПЦ «ПЦУ», у Неділю Торжества Православ’я зібралася на літургію просто неба, біля воріт, що ведуть на церковну територію. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт СПЖ.

Очевидці події на Рівненщині розповіли, що до спроби захоплення розкольники готувалися ще напередодні: вони зносили певні сумки, в яких, мабуть, і були необхідні для зрізання замків інструменти.

«Сьогодні наші люди побачили метушню біля дверей храму і спробували перешкодити громаді ПЦУ різати замки, навіть відключили електрику, щоб не можливо було підключити електроболгарку, – розповів протоієрей Василь Начев, клірик Рівненської єпархії УПЦ. – Але це нічого не дало, тому що люди з ПЦУ добре підготувалися і принесли автономну станцію, за допомогою якої приєднали електроприлад до електромережі і зрізали замки».

Православні віряни викликали на місце події поліцію.

Конфлікт тривав з 16.00 і до опівночі.

У результаті “ПЦУ” буде здійснювати служби в церкві, яку вона захопила, а віруючі УПЦ будуть молитися в церковному будинку, до рішення Суду.

Суперечки навколо Свято-Покровського храму села Будераж тривають протягом року і за цей час розкольники двічі зрізали замки на культовій споруді. Раніше представники релігійних громад УПЦ і ПЦУ домовилися здійснювати свої богослужіння на прицерковній території, не відкриваючи храму до рішення суду.

Протистояння вірян УПЦ і правоохоронців у селі Будераж.

Вчора у селі Будераж відбулося чергове міжконфесійне протистояння , спровоковане прибічниками ПЦУ , котрі зрізали замки на Свято- Покровській церкві . Релігійна община Української Православної Церкви прийшла відстоювати своє право на релігійну споруду , утім до пізньої ночі не могла потрапити на територію храму, правоохоронці блокували доступ . Більше того , за свідченням очевидців , Сергій Мерчук, начальник патрульної поліції області навіть віддав наказ на зачистку території від вірян УПЦ.

Gepostet von РІВНЕ. Голос Церкви. am Donnerstag, 12. März 2020

8 березня 2020 року, в день Торжества Православ’я, парафія УПЦ в селі Сусваль Володимир-Волинської єпархії зібралася на Божественну літургію просто неба, біля воріт, що ведуть на церковну територію.

Релігійна громада втратила доступ до храму 29 лютого 2020 року, коли тут вперше «здійснювали літургію» представники «ПЦУ» на чолі з місцевим ієрархом Матфеєм Шевчуком. Після цього храм кілька днів Великого посту був закритий, поки громада канонічної Церкви шукала приміщення, де можна збиратися на читання Покаянного канону.

На друге богослужіння, яке все ж відбулося в перший тиждень посту, в захоплений храм прийшло близько 15-20 активістів «ПЦУ».

Зараз, як уточнили в православній громаді, прихід «ПЦУ» в Сусвалі і сусідньому селі Овадне обслуговує один і той же клірик. Вечірнє богослужіння він не служить, проводячи в неділю поспіль дві літургії з причастям.

Нагадаємо, прихід УПЦ в Сусвалі перереєстрували 26 березня 2019 року. У січні 2020 року поліція опечатала храм, а 14 лютого рейдери розкрили замки, скориставшись болгаркою, після чого храм опечатали. Проте невдовзі влада сама відкрила храм для розкольників.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1324

Залишити відповідь