У поминальні дні на кладовищах патрулюватимуть правоохоронці

Понад 22 000 поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії України під час проведення поминальних днів стежитимуть за дотриманням карантинних обмежень та забезпечуватимуть правопорядок, зокрема поблизу кладовищ чергуватимуть посилені патрулі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на офіційний сайт Національної поліції.

Як зазначають у поліції, головне завдання правоохоронців у цьому випадку – це «проведення роз’яснювальної роботи щодо заборони відвідувань місць поховань та необхідності дотримання всіх карантинних обмежень».

Також на сайті Нацполіції зауважили, що рішенням державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 квітня 2020 року головам обласних та Київської міської державної адміністрацій  доручено заборонити відвідування громадянами кладовищ, місць окремих поховань у традиційні поминальні дні, крім випадків здійснення поховань.

Крім того, відповідно до постанови Міністерства охорони здоров’я України від 21 квітня «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) в поминальні дні», місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування рекомендовано закрити для відвідування кладовища, окрім випадків здійснення поховання померлого за умови дотримання протиепідемічних правил.

Нагадаємо, під час брифінгу 14 квітня 2020 року мер столиці України В. Кличко повідомив, що в Києві на поминальні дні через пандемію коронавірусу COVID-19 закриють усі кладовища, а поминальні дні перенесено на  червня. Подібні розпорядження були прийняті в регіонах України, також оголошення про перенесення поминальних днів робили в єпархіях УПЦ.

Слід нагадати, що Синодальним відділом Української Православної Церкви з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів, 24 квітня 2020 року, на підставі Постанови Головного Державного санітарного лікаря України №4 від 27.03.2020 року, «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо безпечного поводження з тілами померлих осіб з підозрою або підтвердженням коронавірусної хвороби COVID-19», підготовлені рекомендації для священнослужителів щодо звершення похорону над людиною, яка хворіла на коронавірус. 

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 482

Залишити відповідь