Митрополит Антоній звернувся до влади у зв’язку з нічним штурмом храму УПЦ

Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній 5 травня 2020 року на своїй сторінці у фейсбук звернувся до відповідальних державних органів у зв’язку з подіями в с. Задубрівка Чернівецької області. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує звернення повністю.

Вчора ввечері в Чернівецькій області стався кричущий навіть за мірками людських законів випадок. У селі Задубрівка прихильники «ПЦУ» зробили спробу захопити Свято-Михайлівський храм Української Православної Церкви, скориставшись смертю його настоятеля — протоієрея Леоніда Делікатного.

Зловмисники, розраховуючи, що горе громади, яка готувалася до похорону свого священника, не дозволить їй ефективно протистояти рейдерській атаці, діяли нахабно і жорстоко. Як повідомили віруючі з Задубрівки, в злочині брали участь близько сорока чоловіків в балаклавах, які прийшли до храму з кийками, газовими балончиками і арматурою. Також у них були в розпорядженні генератор і болгарка, які вони пустили в хід спочатку для злому воріт, а потім дверей храму.

На щастя, прорватися всередину їм не вдалося. Хоча вони і використовували крім болгарки лом, а також сльозогінний газ, яким вони постаралися «викурити» вірних Української Православної Церкви, які знаходилися в храмі.

Не отримавши бажаного, злочинці вилили свою злість на кількох прихожан громади Свято-Михайлівського храму, які в той день біля нього чергували. Православні були сильно побиті. Мало того, один з них був поранений в голову ножем.

Весь цей кошмар припинився тільки тоді, коли до храму приїхало багато поліцейських. Однак, за попередньою інформацією, ніхто з учасників рейдерського нападу так і не був затриманий.

У зв’язку з тим, що напад носило спланований і жорстокий характер, була поставлена ​​під загрозу життя людей, а основою протистояння стало неправомірне переведення громади УПЦ в юрисдикцію «ПЦУ» ми вимагаємо від відповідних органів державної влади:

– забезпечити належну охорону громади Української Православної Церкви і храму, який їй належить у селі Задубрівка Чернівецької області з тим, щоб надалі подібного роду злочин більш не повторився;

– знайти і притягнути до відповідальності організаторів і учасників рейдерської акції, а також безпосередньо винних у побитті вірних нашої Церкви;

– провести розслідування щодо протиправних дій державного реєстратора та спеціаліста відділу з питань релігій і національностей Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації Миколи Гергелюка, наслідком яких стало видання неправомірних розпоряджень про переведення ряду громад Чернівецько-Буковинської єпархії з юрисдикції УПЦ в юрисдикцію «ПЦУ»;

– скасувати згадані розпорядження як такі, що суперечать закону (згідно з листом митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія на ім’я Президента України, відповідні розпорядження були видані на підставі недостовірних даних, а також підроблених документів).

Просмотров: 39394

Залишити відповідь