В етапах послаблення карантину Кабмін врахував навіть цирки, але не Церкву — митрополит Антоній

«З одного боку, ми говоримо, що Україна — дуже релігійна країна, але з іншого боку, бачимо, що послаблення карантину стосується майже всіх сфер діяльності, навіть артистичної — є оцінка і щодо цирків… Але чомусь про Церкви забули». 

Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній в ефірі міжнародного медіапроекту «Люди» на телеканалі «112 Україна» прокоментував рішення Кабінету Міністрів України щодо карантинних послаблень, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Я маю інформацію тільки ту, яка публікується в ЗМІ. Наскільки мені відомо, з п’яти етапів, які заплановані щодо послаблення карантину, ніде релігійна не зафіксовані. Це дивовижно. Тому що, з одного боку, ми говоримо, що Україна — дуже релігійна країна, але з іншого боку, бачимо, що послаблення карантину стосується майже всіх сфер діяльності, навіть артистичної — є оцінка і щодо цирків… Але чомусь про Церкви забули», — сказав митрополит Антоній.

Керуючий справами УПЦ підкреслив, що багатьох віруючих українців хвилює питання, коли Церкві дозволять послабити карантин.

«Людина складається не тільки з матеріальної оболонки. Людина — це духовно-матеріальна істота. Душа важливіше. Людина віруюча собі не уявляє, як жити без Бога. Багато віруючих люди втомилися без богослужіння. Кабінет міністрів це не врахував. Хоча це стосується не тільки Української Православної Церкви, а й усіх релігійних організацій», — сказав він.

Владика Антоній розповів, що лідери релігійних організацій направили в Кабмін пропозиції, щоб розв’язувати питання з відкриттям храмів після карантину.

«Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій направила в Кабінет міністрів свої пропозиції, але я поки не знаю реакції на них. Це спільна позиція всіх релігійних організацій і конфесій, які входять у ВРЦіРО», — зазначив він.

Ієрарх УПЦ навів приклади того, які послаблення карантину в релігійній сфері введені в інших країнах.

«Це дивовижна ситуація по Україні, тому що, якщо ми візьмемо інші європейські країни, там церковна сфера враховується в планах з послаблення карантину. Наприклад, вважається, що Чехія — досить нерелігійна держава, проте, там уже з 27 квітня є послаблення щодо відвідування храмів. Відсьогодні — новий етап за кількістю можливої ​​присутності людей в храмах», — розповів архієрей.

Просмотров: 6034

Залишити відповідь