Президент опублікував відповідь на петицію про передачу Києво-Печерської лаври “ПЦУ”

22 травня 2020 року Президент України Володимир Зеленський опублікував на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України відповідь на розміщену там 15 квітня петицію про передачу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври “ПЦУ”. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на petition.president.gov.ua.

Президент повідомив, що розглянув дану петицію та нагадав, що “згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”.

Володимир Зеленський звернув увагу автора петиції про передачу Лаври і тих, хто її підписав, на те, що об’єктами державної власності управляє Кабінет Міністрів України.

«Відповідно до пункту 5 статті 116 Основного Закону України Кабінет Міністрів України здійснює управління об’єктами державної власності відповідно до закону», – йдеться у повідомленні.

Зеленський також зазначив, що “повноваження Кабінету Міністрів України у сфері економіки щодо здійснення відповідно до закону управління об’єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами, делегування в установленому законом порядку окремих повноважень щодо управління зазначеними об’єктами міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, визначено Законом України «Про Кабінет Міністрів України» (абзац четвертий пункту 1 частини першої статті 20)”.

Глава держави звернув увагу на пункт 1 статті 5 Закону України «Про управління об’єктами державної власності», згідно з яким “Кабінет Міністрів України є суб’єктом управління, що визначає об’єкти управління державної власності, стосовно яких виконує функції з управління, а також об’єкти управління державної власності, повноваження з управління якими передаються іншим суб’єктам управління”.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 12304