ВРЦіРО виступила проти ратифікації Стамбульської конвенції, попередивши владу про негативні наслідки

Ризики ратифікації Стамбульської конвенції мають спонукати українську владу розвивати національне законодавство з протидії домашньому насильству, щоб убезпечити суспільство від небезпечної гендерної ідеології. Про це заявили у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій у зверненнях до керівництва держави й міністерств та нагадали, що більшість громадян України не підтримує ратифікацію цієї Конвенції Ради Європи, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на vrciro.org.ua.

Причиною того, що народ України у своїй більшості не підтримує Стамбульську конвенцію, є нав’язування цим документом гендерної ідеології, яка не стосується захисту від домашнього насильства, проте суттєво шкодить моральним засадам і сімейним цінностям українського суспільства.

У грудні 2019 року петиція на сайті Президента України №22/074484-еп проти ратифікації Стамбульської конвенції набрала необхідні 25 тисяч голосів, однак громадськість не бачила на це помітної реакції з боку Президента України та Уряду. Натомість протилежна за змістом петиція у травні 2020 року спонукала до активної діяльності урядовців, спрямованої на просування ідеї ратифікації Стамбульської конвенції в Україні.

На переконання ВРЦіРО, відсутність консенсусу в українському суспільстві щодо гендерної ідеології, коли поняття “стать” підміняється поняттям “гендер” з його визначеними на сьогодні понад п’ятдесят різновидів, стоїть на заваді ратифікації Стамбульської конвенції.

Такий викривлений підхід, який суперечить природному порядку статевої ідентифікації, може зробити Стамбульську конвенцію політичним і правовим інструментом для популяризації в українських школах і університетах нових “гендерів” та одностатевих стосунків. Це занепокоєння обумовлюється тим, що Конвенція прямо передбачає обов’язки держав-підписантів щодо навчання учнів “нестереотипним гендерним ролям” (стаття 14 Конвенції).

Як наголосили у Всеукраїнській Раді Церков, гендерна ідеологія спричиняє негативні наслідки у вигляді психологічних розладів, особливо серед дітей. Адже, згідно з авторитетними науковими дослідженнями, рівень випадків суїцидів сягає 41% серед трансгендерних людей, що в кілька разів перевищує показники серед решти населення (4,6%).

Популяризація ідеї щодо можливості гендерної самоідентифікації є небезпечним для майбутнього українського суспільства з огляду на катастрофічну демографічну ситуацію в Україні. Тому ті, хто просувають Стамбульську конвенцію, фактично виступають проти майбутнього України.

Також ВРЦіРО рішуче виступає проти того, щоб органи державної влади популяризували одностатеві стосунки та надавали перевагу гендерній ідеології, всупереч положенням Конституції України про заборону державної ідеології.

Релігійні діячі закликали замість ратифікації Стамбульської конвенції розвивати національне законодавство України з протидії домашньому насильству та насильству проти жінок, як це роблять інші країни Європи, які також відмовилися від ратифікації цієї Конвенції (Великобританія, Ліхтенштейн, Латвія, Литва, Словаччина, Чехія, Угорщина, Болгарія, Молдова, Вірменія).

Просмотров: 627