Блаженніший Митрополит Онуфрій: Бути вірним Богу більше, ніж людині (+відео)

На цьому Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій наголосив у своїй проповіді в день пам’яті всіх святих, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель нагадав, що серед святих були люди різних чинів, звань і професій, однак усіх об’єднував сенс життя — сповідувати Бога.

За словами Його Блаженства, сповідувати Господа перед людьми — «значить не тільки вустами сповідувати Бога», а «бути вірними Богу більше, ніж людині».

«Є моменти, коли наша правда не така, як правда Божа, і нам доводиться обирати між нашою правдою і правдою Божою. Сповідує Бога перед людьми той, хто обирає і здійснює правду Божу», — пояснив він.

Як зауважив Блаженніший владика, повчатися правді Божій людина має зі Святого Євангелія та трудів святих отців Церкви. «Цією правдою [Божою] кожен із нас має жити», — підкреслив Архіпастир.

Митрополит Онуфрій додав, що святі сподобляються Богом такої честі — бути викривачами людської неправди. «Якщо я неправильно вчинив — і скажу Богу на Суді, що не міг інакше вчинити, то буде святий, який викриє мене і скаже, що я теж мав, що й ти, але я вчинив правильно, а ти — неправильно», — сказав владика.

Зазначаючи, що серед святих були як монахи, так і миряни, Предстоятель нагадав про подвиг св. Моісея Угрина, який пройшов шлях від охоронця св. князя Бориса до ченця Києво-Печерської Лаври, та прп. Павла Фівейського, який, рятуючись від смерті у пустелі, врешті став ченцем-пустельником.

«Є різні шляхи, які ведуть людину до Бога. Але якщо людина піде шляхом, що веде до Бога, то стане святою», — зазначив Архіпастир та побажав кожному, хоч у малому, прагнути бути вірним Богу.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні

Просмотров: 2110