Верховна Рада готує законопроекти, які потребують обговорення з релігійною спільнотою

Верховна Рада України затвердила План законопроектної роботи на 2020 рік. До низки запланованих ініціатив у релігійної спільноти є обґрунтовані зауваження. 

Хоча План розрахований на весь рік, однак парламент затвердив його 16 червня 2020 року. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Інституту релігійної свободи.

У вересні депутати планують розглянути проєкт Закону «Про військове капеланство», який на законодавчому рівні планує визначити та закріпити статус військових священників-капеланів. Нагадаємо, що у Верховній Раді минулого скликання на розгляді було кілька законопроєктів щодо військового капеланства. Один із проєктів навіть здобув підтримку у першому читанні, але так і не був прийнятий у якості закону.

Також очікує на повторне перше читання проєкт Закону «Про медіа», зареєстрований під № 2693. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій розраховує, що зауваження релігійної спільноти будуть враховані Робочою групою, до якої не було включено жодного представника релігійних організацій. Зокрема, ВРЦіРО непокоїть, що законопроєкт передбачає штрафні санкції “за поширення висловлювань, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та груп”. В таких формулюваннях релігійні діячі вбачають ризики для конституційного права на свободу слова та вираження поглядів.

Крім цього, парламент планує вкотре розглянути проєкт Трудового кодексу України, оскільки урядовий проєкт № 2708 був відкликаний після зміни складу Уряду. Попередній проєкт лише частково враховував специфіку діяльності релігійних організацій. Однак окремі пункти Трудового кодексу потребували доопрацювання.

Верховна Рада планує повернутися до резонансного законопроєкту щодо удосконалення порядку запобігання та протидії дискримінації в Україні. У грудні проєкт № 0931 обурив віруючих різних конфесій, які вийшли з мирним протестом під стіни Верховної Ради, щоб захистити своє право на свободу слова та вираження поглядів. Подібні зауваження до цього проєкту висловили не лише церкви різних конфесій, а також Громадська рада при Державному комітеті України з питань телебачення та радіомовлення.

Нова ініціатива щодо ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (відомої як Стамбульська конвенція) вже зараз огорнута дебатами щодо такого рішення, що свідчить про відсутність консенсусу в суспільстві щодо цього документу. Нещодавно Всеукраїнська Рада Церков оприлюднила пояснення, чому замість ратифікації Стамбульської конвенції слід розвивати національне законодавство з протидії домашньому насильству.

Парламент має намір найближчим часом ратифікувати Конвенцію про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини, яка серед іншого стосується досліджень на ембріонах in vitro, та Конвенцію про захист дітей та співробітництво в галузі міждержавного усиновлення.

Водночас, у Плані законопроєктної роботи на 2020 рік міститься низка ініціатив у сфері державної сімейної політики, спрямованих на підтримку багатодітних сімей, розвитку усиновлення та заміни дитячих інтернатів на сімейні форми виховання дітей-сиріт, сприяння формуванню відповідального батьківства, визначення основних засад державної молодіжної політики.

Можна очікувати, що релігійна спільнота долучиться до громадського обговорення проєкту Закону «Про ювенальну юстицію», яка передбачає створення системи відновного правосуддя для неповнолітніх, а також змін до Сімейного кодексу України щодо скасування заборони на розлучення під час вагітності та одразу після народження дитини у разі, якщо ініціатива щодо розлучення обумовлена фактом домашнього насильства.

Також Верховна Рада планує прийняти нову редакцію Закону України «Про захист персональних даних». Раніше ВРЦіРО вказувала на недоліки до чинного Закону які стосуються порушення прав людей на свободу віросповідання через розкриття персональних даних про ставлення особи до релігії.

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1402