Предстоятель: Прп. Онуфрій допомагає тим, для кого віра і спасіння — головне (+відео)

Преподобний Онуфрій допомагає тим людям, які на перше місце ставлять не посаду, багатство і комфорт, а чистоту Православної віри та своє спасіння.

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у проповіді в день пам’яті прп. Онуфрія Великого, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Прп. Онуфрій допомагає тим людям, які подвизаються, які борються з собою, які зберігають чистоту Святої Православної віри, які на перше місце у своєму житті ставлять спасіння — не посаду, не багатство, не комфорт життя, а своє спасіння… Преподобний особливо допомагає таким людям, і його молитва захищає таких подвижників від падіння, від спокус, від гріха», — зокрема зазначив Предстоятель.

Як нагадав Блаженніший владика, прп. Онуфрій Великий прожив 60 років у надзвичайному смиренні й терпінні відлюдником у пустелі.

За словами Архіпастиря, прп. Онуфрій був вимоленою дитиною Перського царя. «Диявол, передбачивши, що це буде великий подвижник, який його посрамить, ще до народження преподобного підійшов до царя у вигляді чоловіка і сказав, що дитина, яка народиться, не твоя, а від твого слуги. Якщо ти хочеш переконатися, що це правда, то кинь її у вогонь, і якщо збережеться, то я говорю неправду», — почав оповідати житіє преподобного владика, зауваживши, що цар дійсно кинув у вогонь свого сина, але Бог зберіг його, і це дуже вразило батька.

Потім, як додав Блаженніший Митрополит Онуфрій, царю з’явився Ангел Божий і сказав, що він має йти з дитиною, куди йому вкаже Бог. Однак цар не послухався, але те, що син відмовляється від материнського молока, натомість п’є молоко олениці, змусило його дослухатися до слів Ангела. Так вони врешті опинилися в пустельному монастирі.

Предстоятель підкреслив, що вже у 7-річному віці прп. Онуфрій вирізнявся сильною істинною вірою.

«У монастирі навчали про Бога, віри, страху Божого, і преподобному давали кожен день шматок хліба. Одного разу він зайшов до храму і побачив ікону Божої Матері з Немовлям на руках і чомусь подумав, що Немовля теж хоче їсти, й поділився зі Спасителем шматком хліба, — пригадав таку історію Блаженніший владика, зауваживши, що так тривало, допоки про це дізнався ігумен монастиря та звелів юному подвижнику самому попросити хліба у Спасителя. — І Спаситель дав йому такий великий хліб, що він ледь доніс його до ігумена… Всіх це здивувало: як така мала дитина має таку велику благодать Божу у собі, та таку чисту дитячу віру, що з’єднала з Богом не тільки подумки, але й реально. Він жив із Богом, як Адам жив у Раю і ходив перед лицем Божим».

Коли ж Онуфрію виповнилося 10 років, то він, дізнавшись про монахів-пустельників, сам вирішив стати пустельником і таємно залишив монастир. Ангел привів його до печери, де майбутній преподобний зустрів старця, котрий і навчив його жити у спекотній пустелі. З того часу він подвизався у пустелі, аж поки не прийшов час його переходу у вічність.

За словами Митрополита Онуфрія, Бог послав прп. Онуфрію благочестивого прп. Пафнутія, який шукав пустельників і розповідав людям про їхні подвиги.

«Вони пробули деякий час разом і преподобний розказав йому, як перші 30 років у пустелі йому приносив хліб і воду Ангел Божий, а інші 30 років Бог послав йому пальму, з якої рясно родили фініки.., потім з’явилося джерело води», — сказав владика і додав: «Настільки він був високий за своїм смиренням, за своєю любов’ю і терпінням, що Бог посилав йому Ангела, який приносив Священні Тайни — Тіло і Кров Христові та причащав його».

Насамкінець Блаженніший владика закликав усіх жити за заповідями Божими та наслідувати подвиг прп. Онуфрія: «Ми не можемо порівнятися з преподобним Онуфрієм, але можемо хоч трішки терпіти, хоч трішки змирятися одне перед одним і поважати одне одного, любити Бога і любити свого ближнього».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1544