«Слово Предстоятеля»: Про головну чесноту, яка нищить страх і відчай (+відео)

«Найсильніша заповідь Божа, яка нищить відчай у людині, яка віднімає в неї страх, — це є заповідь про милосердя», — Предстоятель.

27 червня 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов шістдесят перший випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Новий цикл присвячено християнським чеснотам, і цей випуск — милосердю. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель звернув увагу на те, що через COVID-19 люди впадають у відчай і ставлять собі питання, за що Господь попускає таку хворобу.

«Господь всякі випробування попускає нам за наші гріхи, за те, що ми ненавидимо один одного, за те, що ми крадемо один в одного, грабуємо один одного, за те, що ми нищимо один одного, за те, що ми робимо такі справи, про які нам навіть соромно говорити», — продовжив Архіпастир та наголосив, що перенести випробування людині допомагає життя за Божественними законами.

За словами Його Блаженства, Закони Божі дають людині таку силу, з допомогою якої вона «будь-які випробування, спокуси та труднощі переносить достойно, не впадаючи ані в страх, ані у відчай».

Блаженніший владика підкреслив: «Найсильніша заповідь Божа, яка нищить відчай у людині, яка віднімає в неї страх, — це є заповідь про милосердя».

Митрополит Онуфрій навів життєвий приклад, як милосердя до бідної людини пом’якшило душевну жорстокість іншої.

Це історія про багатого юнака, який був сином промисловців. Коли він покинув батьківський дім, то почав жити розпутно та оточив себе розпутними друзями. Згодом його душа стала наповнюватися сумом і біллю, він думав, що недостатньо веселиться, і ще більше догоджав плотським пристрастям, натомість йому ставало ще гірше. Врешті він вирішив застрелитись, а перед тим поїхати в банк дати останні розпорядження щодо майна.

«Коли він вийшов із дому та сідав у карету, то до нього підійшла бідна виснажена жінка, в обідраній одежі, з маленькою дитиною на руках. Вона підняла свої очі, сповнені скорботи, та протягла до нього руку, — продовжив оповідати Предстоятель. — І його це так зворушило. Він дав їй усе, що було кишені. Сів у карету, а ці її очі, сповнені скорботи, болі, не виходили з його голови… В його душі від жалю, що проявив до цієї жінки, наче розірвалися холодні кайдани, які стискали душу і не давали жити… І він уже їхав не в банк, а шукав церкву… Він підійшов до образу Божої Матері, йому прийшла думка, що він Бога ображає своїм життям, на очах з’явилися чоловічі сльози. Він виплакався перед Богом в усвідомленні у своїх гріхах. Вийшов із церкви він іншою людиною. Цей юнак хотів побачити очі цієї бідної жінки, приїхав додому, виписав їй чеків, щоб їй вистачило на все життя. Вона впала перед ним на коліна, дякувала та плакала… Йому стало ще легше на душі, що допоміг людині зберегти життя».

За словами Блаженнішого владики, цей юнак раптом вирішив кинути все — та поїхав на Святу гору Афон. Там він і провів своє життя, побудував величний храм свт. Андрія у Свято-Андріївському скиту на Афоні, надавав допомогу монастирям, пустельникам, нужденним та відійшов до Бога в сані схимонаха. І тепер паломники на Афоні моляться за його душу.

«Можливо, ми не зможемо відчути жаль до бідної людини, до людини, яка страждає, але ми повинні змушувати себе бути уважними до таких людей, допомагати, а якщо не можемо допомогти, то хоча б пожаліти, помолитися за них. І це вже буде справою милосердя, це буде пом’якшувати нашу душу і наповнювати тією Божою силою, яка допомагає нам все земне випробування переносити з гідністю», — підсумував Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Нагадаємо, з 27 жовтня 2018 р. по 9 листопада 2019 р. вийшло 55 передач у рамках програми «Слово Предстоятеля». У кожному випуску Блаженніший Митрополит Онуфрій тлумачив уривок з Євангелія, який читався в храмах під час Літургії в найближчу неділю. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ готував текстову версію кожної з програм.

Архівні записи передач можна знайти на сайті та YouTube-каналі «Інтера» за посиланням.

Дивіться також проповіді Блаженнішого Митрополита Онуфрія на YouTube-каналі Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2943