Немає такого зла, яке б не перемогла любов — Блаженніший Митрополит Онуфрій (+відео)

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в день пам’яті великомученика Пантелеймона, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель звернув увагу на той факт, що кожного разу, говорячи про мучеників заради Христа — а серед них зокрема вмч. Пантелеймон, — ми дивуємося силою і мужністю людини, яку зміцнює Бог.

«Якщо Бог не зміцнить людини, то вона не зможе зробити навіть мізерного, нікчемного. А коли Бог зміцнює, то людина робить неймовірне, …людина робить велике і славне», — додав Архіпастир.

За словами Блаженнішого владики, кожна людина повинна бути якоюсь мірою мучеником. «Є такі мученики, які страждали протягом пів року, кількох місяців, сиділи в темницях… А є мученики, які все життя страждають від хреста свого — від хвороб, скорбот, неприємностей, особистих недоліків, а це теж наші мучителі, яких ми повинні терпіти та яким повинні протистояти молитвою і постом», — пояснив він.

Як відзначив Його Блаженство, людина повинна намагатися будувати своє життя за Божественними Законами, а не за модними віяннями, тоді вона уподібниться Творцю — «в любові, стане чадом любові».

«Те, про що йдеться у Святому Письмі, — це живе слово, це Слово Живого Бога, — підкреслив владика. — А те, що люди говорять, — це мертве слово, тому що ми смертні люди, і що говорять інші люди. Ми не вічні, не маємо у собі силу життя. А Слово Боже має в собі цю силу, воно — вічне. Адже це слово Бога, Який є Любов’ю. Любов народжує любов, і від любові виходить слово любові».

Саме тому, як резюмував Блаженніший Митрополит Онуфрій, коли ми живемо за Божественними заповідями, то з любов’ю перемагаємо всяке зло. Та водночас підкреслив, що не можна чекати, коли нам захочеться так жити, — треба себе змушувати.

«Немає такого зла, яке б не перемогла любов. Тільки для цього треба себе змушувати. Не чекати, коли захочеться змирятися, молитися, робити добрі справи, прощати, а змушувати себе робити це кожен день і кожну годину. Тоді наше життя буде шляхом м’якого страждання, і ми будемо зараховані у вічному житті до лику святих, які на землі прожили свято і які пролили свою кров за віру», — підсумував Предстоятель.

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 325