На Тернопільщині судитимуть міжрегіональну групу викрадачів ікон із храмів і монастирів

20 серпня 2020 року прокуратура Тернопільської області направила до суду обвинувальний акт стосовно групи осіб, яка впродовж 2018-2020 років викрадала ікони з храмів і монастирів Тернопільської, Вінницької, Одеської, Львівської та Чернігівської областей України. Про це повідомили в прокуратурі Тернопільщини, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як відзначили в прокуратурі, до групи викрадачів ікон входили троє осіб. Загальна вартість викрадених святинь становить понад 2,5 млн грн.

«За даними слідства, раніше судимий житель Одещини запропонував двом мешканцям регіону заробіток на крадіжці церковної атрибутики. Група діяла протягом 2018-2020 років, викрадаючи цінні ікони з церков та монастирів, переправляючи їх поштою до Одеси. Надалі фахівці реставрували ікони та продавали колекціонерам. Серед їх клієнтів були бізнесмени, високопосадовці та жителі країн Європи», – відзначає прокуратура.

Крадіїв звинувачують за статтею про крадіжку, поєднану з проникненням до приміщення та вчинену в особливо великих розмірах організованою групою  (ч. ч. 3, 4 ст. 185 КК України). Їм загрожує від п’яти до дванадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Нагадаємо, міжрегіональну групу викрадачів ікон правоохоронці затримали 3 травня цього року. За результатами обшуків в Одесі, Києві та Хмельницькому у зловмисників вилучили велику кількість ікон, знаряддя вчинення злочинів, грошові кошти, автомобілі тощо. Остання крадіжка сталася 30 квітня 2020 року в селі Михайлівка Вінницької області. Тоді з храму були викрадені три ікони 1860 року.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 275