У Святогірьскій Лаврі відзначили 25-ліття від дня прославлення преподобного затворника Святих Гір Іоанна

24 серпня 2020 року у Свято-Успенській Святогірській Лаврі відбулося святкування дня пам’яті преподобного затворника Святих Гір Іоанна — першого зі святогірських подвижників, прославленого Церквою 25 років тому. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Святогірської Лаври.

Святкову Божественну літургію очолив в Успенському соборі Святогірської Лаври священноархімандрит обителі, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон. Його Високопреосвященству співслужили: митрополит Святогірський Арсеній, вікарій Донецької єпархії; митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан; архієпископ Краснолиманський Аліпій, вікарій Горлівської єпархії; архієпископ Олександрійський і Світловодський Боголеп; архієпископ Арцизький Віктор, вікарій Одеської єпархії; єпископ Інокентій; єпископ Волноваський Амвросій, вікарій Донецької єпархії; духовенство, яке прибуло на свято з різних єпархій Української Православної Церкви, і братія обителі у священному сані.

Під час Божественної літургії, а також на молебнях цього дня підносилися прохання про мир в нашій Вітчизні та про єдність Святої Церкви.

Піснеспіви виконував об’єднаний братерський хор Святогірської Лаври та архієрейський хор Ізюмської єпархії під управлінням архімандрита Арсенія (Ванюшина).

Зі словом проповіді до всіх присутніх звернувся архієпископ Арцизький Віктор, вікарій Одеської єпархії.

Після закінчення Божественної літургії відбувся хресний хід. Мощі преподобного Іоанна Затворника під святковий церковний передзвін із молебним співом несли священнослужителі на руках з Успенського собору до Лаврської площі. Тут продовжився молебень прп. Іоанну Затворнику, після закінчення якого архідиякон проголосив многоліття.

На Лаврській площі з архіпастирським словом звернулися митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан і митрополит Святогірський Арсеній, подякувавши архієреям, духовенству і мирянам за молитви.

Потім в Успенському соборі відбувся чин про Панагії.

Просмотров: 1087