У Харківській, Ніжинській і Черкаській єпархіях освячено храми УПЦ

13 вересня 2020 року, в Неділю 14-у після П’ятдесятниці, день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій звершив освячення храму в селі Новоселівка Харківської області, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент освятив храм в селі Дащенки Чернігівської області та архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій освятив храм у селі Привітне Черкаської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужби єпархій.

Митрополит Харківський і Богодухівський звершив чин великого освячення храму на честь Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього в селі Новоселівка Харківської області та очолив першу Божественну літургію в новоосвяченому храмі, передає пресслужба Харківської єпархії.

На малому вході, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія, за ревне служіння Церкві Божій і зважаючи на труди з будівництва храму села Новоселівка настоятель ієрей Василь Фатич був удостоєний права носіння наперсного хреста з прикрасами.

На завершення богослужіння владика висловив подяку всім благодійникам та учасникам будівництва за допомогу в будівництві Божого храму, після чого вручив церковні нагороди.

Митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент освятив храм в ім’я святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця в с. Дащенки Чернігівської області, передає пресслужба Ніжинської єпархії.

Після завершення чину освячення владика очолив Божественну літургію. На Малому вході владика Климент, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, за заслуги перед Святою Церквою нагородив настоятеля храму протоієрея Віктора Муху правом служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до “Отче наш”.

За літургією була піднесена сугуба молитва про позбавлення від епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу з хворобою.

Після завершення богослужіння митрополит Климент звернувся до вірян зі словом проповіді, подякував усім, хто долучився до богоугодної справи відродження святині, і нагородив благодійників благословенними архієрейськими грамотами.

Архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій звершив велике освячення храму на честь святих жон-мироносиць у с. Привітне Черкаської області, передає пресслужба Черкаської єпархії.

Храм розташований у приміщенні колишнього сільського клубу, збудованого тут ще у середині 1950-х років. Церковні богослужіння тут звершувалися й раніше, з початку 2000-х років, але тільки нині, з завершенням ремонтних робіт пристосоване приміщення було освячено уставним чином.

Після освячення архієпископ Феодосій очолив Божественну літургію, за якою нагородив настоятеля освяченого храму ієрея Олександра Байдака золотим наперсним хрестом.

По завершенні Літургії владика вручив благословенні Грамоти Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Онуфрія парафіянам, які найбільш активно допомагали святій справі, завдяки чому село Привітне відтепер має освячений храм. А також висловив подяку керівникам місцевого сільського господарства СТОВ «Красенівське» та голові асоціації фермерів Чорнобаївського району П.Г. Душейку й іншим добродіям.

Наприкінці владика звернувся до присутніх з проповіддю й надав своє архіпастирське благословення.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 748