У Святогірській Лаврі відбувся Міжнародний форум «Люди миру»

21 вересня 2020 року, свято Різдва Пресвятої Богородиці та Міжнародний день миру, у Свято-Успенській Святогірській Лаврі відбувся Міжнародний форум «Люди миру». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Рішення про продовження миротворчих ініціатив Української Православної Церкви щодо припинення збройного конфлікту на Донбасі й у зв’язку з цим проведення форуму «Люди миру» прийняв Священний Синод УПЦ 17 серпня.

Ініціативу підтримали представники громадянського суспільства — жителі Донбасу та інших регіонів України, які не є політиками й не представляють політичні інститути.

Як підкреслив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, ідея Форуму полягає в тому, щоб включити в переговорний процес по Донбасу звичайних людей, які безпосередньо постраждали від війни на Сході України.

«Люди повинні впливати на миротворчий процес, тому, що від війни страждають не політики, а прості люди. Тому ініціатива миру повинна від них виходити. Політики часом хочуть війни, часом — миру, кожен з них має свій погляд на це питання і особисті інтереси. А людям не важливі мотиви військового зіткнення — для них це реальний біль і скорботи», — зазначив Блаженніший владика в коментарі ЗМІ напередодні.

Про те, що ініціатива Церкви полягає в тому, щоб донести позицію громадянського суспільства, також підкреслив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

«Поки є вогнище на Донбасі, говорити про сфери розвитку нашої держави не доводиться. Наше завдання сказати дуже чітко і зрозуміло, чого хоче громадянське суспільство. Це буде однією із ступенів в процесі досягнення миру в Україні», — сказав митрополит Антоній на засіданні оргкомітету Форуму.

Перед початком Форуму, 21 вересня, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у співслужінні намісника обителі митрополита Святогірського Арсеній звершив Божественну літургію в Успенському соборі Святогірської Лаври.

У своїй проповіді Керуючий справами УПЦ, згадуючи останні шість років в історії України, підкреслив, що «в складностях людина розкривається якою вона є, без брехні, красивих обгорток …і коли буде писатися правдива історія про цих шість років, то ці шість прожитих років будуть одними з найкращих, найкрасивіших, тому що люди змогли виявити справжню відданість Богу і Церкві».

Митрополит Святогірський Арсеній подякував митрополиту Антонію за спільне служіння, звернувши увагу на ту місію, яка покладена на Керуючого справами УПЦ з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

«Блаженні миротворці, — говорить Господь. Насмілюємося брати на себе звання миротворчості, щоб не зректися великого звання синів Божих. Владика Антоній приїхав підтримати від собору архієреїв Української Православної Церкви, яка з перших днів біди була рідною матір’ю для народу, коли приймала біженців, направляла гуманітарну допомогу, посилала кошти, одяг — все, в чому мали потребу біженці в нашій Лаврі. Наша Церква була, є і буде рідною матір’ю».

Владика Арсеній також підкреслив, що саме Церкві, згідно з сучасною соціологією, довіряють понад 76% населення України. Довіра Церкві — довіра до Бога, якому ми потрібні, і тільки Бог може змінити ситуацію. Церква ніколи не припиняла своїх закликів до миру, і в велике свято Різдва Пресвятої Богородиці, підносяться молитви до Матері Божої про спасіння. «Людям набридла війна, людям набридла безвихідь і безперспективність в майбутньому, — підкреслив владика Арсеній, — вони переживають і за себе, і за свої сім’ї, і за своїх дітей, своїх онуків і через них переживають за всю нашу Батьківщину, і ми хочемо в нашій Батьківщині жити і творити, а не руйнувати і вмирати».

Після молебню перед початком всякого доброго діла форум почав свою роботу.

Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній зачитав Звернення Предстоятеля Української Православної Церкви до всіх організаторів та учасників Форуму, в якому Блаженніший Митрополит Онуфрій назвав головну мету заходу.

«Мета сьогоднішнього нашого спілкування полягає в тому, щоб з одного боку показати простих людей і їх страждання, а з іншого — засвідчити сильне бажання миру».

Його Блаженство також запропонував ряд принципів, на яких, варто було б будувати справу злагоди і примирення.

Першим кроком на шляху до миру, за його словом, має бути встановлення людського спілкування між обома сторонами конфлікту. Далі — виявлення загального, того, що об’єднує, а не розділяє, і акцентування на цьому своєї уваги. Фіналом миротворчого процесу має стати взаємне прощення.

Водночас нагадав митрополит Антоній, саме Церква всі роки конфлікту робить так, щоб взаєморозуміння між українцями настало якомога швидше.

«Сьогоднішній форум — один з етапів того, чим займається Церква з самого початку існування цього конфлікту. Запевняю вас, що кожен з нас: священник, ієрарх і прості миряни будуть робити все, що залежить від нас. Ми патріоти своєї Батьківщини і ми розуміємо, що подолати конфлікт можна тільки коли ми самі досягнемо внутрішнього миру. І цим Церква якраз і займається, це головне призначення Церкви: привести людей до Христа, Який є миром і благодаттю для кожної людини», — підкреслив Керуючий справами УПЦ.

Намісник Святогірської Лаври митрополит Арсеній додав, що робити надзусиль для примирення українцям не потрібно, адже всі ми і так громадяни однієї держави.

«Нас хотіли розділити, можливо, хтось хоче і зараз, але ми не поділялися, ми були і залишилися одним народом у одній святій матері — нашій Церкві», — заявив в ході роботи форуму митрополит Арсеній.

Педагог з прифронтового Покровська Ірина Золенко (саме Покровськ став тим населеним пунктом, де осіли тисячі вимушених переселенців) нагадала, що в трагічних голосах війни найвиразніше чути дитячі.

«Психологічні, фізичні травми у дітей, це набагато гірше, ніж травми у дорослої людини. Дитина не розуміє, чому саме так відбувається в її країні: чому плаче її мати, де її батько, чому дитині довелося залишити своїх друзів і переїхати. Як об’єднати дітей це теж питання. Нам потрібно було навчити дітей не тільки математики, української мови, а навчити чути один одного, тому що вони теж українці. Маленькі, але патріоти нашої держави», — розповіла педагог.

Про свій досвід зустрічі з дітьми-переселенцями у Святогірській Лаврі поділився владика Антоній: «Багато з них виросли в Лаврі, хтось тут навіть народився. Багато з них не знають домашнього затишку. Так, Церква прихистила людей, але ми розуміємо, наскільки важливу роль в нашому житті відіграє просто батьківський будинок, тепло батька, матері. А коли діти розрізняють, на жаль, яка куля з якої зброї свистить, це дуже страшно. Тому для нас найважливіше — зробити все, щоб їхнє майбутнє було мирним, щоб вони вже не знали тих переживань, які є в їх житті».

Ієрарх також висловив надію, що до голосу Церкви, як голосу народу, прислухаються ті, від кого особливо залежить мир на Донбасі.

«Ми б дуже хотіли, щоб політики прислухалися до голосу Церкви, — сказав Керуючий справами УПЦ. — Голос Церкви — це голос народу. Можливо, ми принципово підійшли до того, щоб зібратися без політиків, хоча розуміємо, що без політиків це питання не вирішити».

Використано матеріали svlavra.church.uafacebook.com/MitropolitAntoniy

Просмотров: 582