Запорізька єпархія в рамках екологічної акції оплатила утилізацію 200 кг батарейок

У рамках циклу екологічних заходів до Дня особливої молитви про творіння Боже, з благословення митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки, Запорізька єпархія оплатила доставку і переробку 200 кг відпрацьованих елементів живлення (пальчикових батарейок), зібраних в храмах єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу єпархії.

Утилізація батарейок, які були зібрані парафіянами храмів Запорізької єпархії, проводиться спеціалізованим підприємством «Конвеер.Biz», що знаходиться в м. Біла Церква Київської області.

«Не свої задуми повинна людина проектувати у світ і нав’язувати світу, а, дослухаючись до волі Божої (розпізнаваної, зокрема, через голос совісті), повинна втілювати волю Бога у своєму, людському, світі. Людина не може самовільно розпоряджатися у світі, не може всі свої дії і проекти погоджувати лише зі своїми бажаннями, але повинна прагнути виконати волю Божу, яка не може бути у винищуванні частини Його творіння», – наголосили в пресслужбі єпархії.

Варто зазначити, що після того, як батарейка вичерпала свій заряд і потрапила до сміття, вона стає небезпечною для навколишнього середовища і людини та зокрема виділяє ртуть, кадмій, нікель, свинець.

А розпад цих хімічних компонентів погіршує екологію такими способами: вони потрапляють в грунт і грунтові води; залишаються в питній воді навіть після проходження рідини через сучасні системи фільтрації; впливають на жителів морів і річок, виділяючи в них отрути і токсини; виділяють хімічно небезпечні речовини в повітря під час спалюванні; потрапляючи до людського організму, можуть викликати важкі захворювання, серед яких онокології. Саме тому так важлива їх утилізація.

Просмотров: 142